Nerijus Futramentas: prisiminkime pamatines profesinių sąjungų vertybes

APNPS pirmininkas Nerijus Futramentas

Praėjusią savaitę Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos gretas papildė dar viena organizacija – įkurtas LTPF filialas, Alytaus pataisos namų profesinė sąjunga. Tai jau 29-oji profesinė sąjunga, įsiliejusi į didžiausią teisėsaugos pareigūnus vienijančią organizaciją Lietuvoje.

„Žmonės nori pokyčių. O mes norime atstovauti žmonėms. Žmonėms, kurie vienijasi tam, kad drauge kurtų bendrystę ir betarpišką pasitikėjimą, kurie nori lygių ir pagrįstai gaunamų teisių“, – paklaustas, kaip kilo poreikis kurti šią profesinę sąjungą sako jos pirmininkas Nerijus Futramentas.

Pasak jo, Alytaus pataisos namų pareigūnų ir darbuotojų netenkina esama situacija, kuri pastaruoju metu buvo lyg girgždančios grindys: regis, yra kur kojas dėti ir pereiti jomis galima, tačiau žingsniuojant lentos girgžda; iš pradžių viena, po to antra, trečia.. po kiek laiko, žiūrėk, jau ir nebėra lentos, ant kurios užlipęs neišgirstum traškėjimo.

„Turbūt daugelyje įstaigų galima susidurti su įvairiomis problemomis, bet juk tam ir kuriamos profesinės sąjungos. Taip norėtųsi prisiminti jų pamatines vertybes – vienodų teisių darbuotojams užtikrinimą, pagalbą jiems, sprendžiant problemas drauge, suvienijus jėgas ir kuriant atvirą, pasitikinčią ir draugišką bendruomenę“, – pasakoja N. Futramentas.

Prakalbus apie jo profesinės sąjungos puoselėjamas vertybes ir tikslus, Nerijus sakė norintis kurti tokią organizaciją, kuri atvirai ir atsakingai dirbtų pareigūnų bei darbuotojų labui: „Tai norime daryti skaidriai, nešališkai, teikiant aiškius, argumentuotus veiklos pasiūlymus ir gerinant mūsų darbovietės mikroklimatą. Todėl stengsimės nuolat megzti tinkamą ir konstruktyvų dialogą tiek su įstaigos vadovu, tiek su sistemos vadovybe. Tikimės, kad atitinkamai pastangas dės ir to dialogo partneriai.“

Jis tikina, kad paskatinimai ir papildomi koeficientai darbuotojams turi būti skiriami ne pagal asmeninius interesus, o pagal nuopelnus. Tai normali praktika, kuri turėtų būti taikoma visur, ir šios praktikos taikymo pirmininkas savo darbe pasiryžęs laikytis.

Jo vadovaujamą profesinę sąjungą šiandien jau jungia 46 nariai, kurių per pastarąsias savaites vis daugėjo. N. Futramentas tiki, kad narių skaičius dar augs, matant, kaip aktyviai į gretas jungiasi visų grandžių, nuo pareigūnų iki valstybės tarnautojų, pataisos namų darbuotojai. Tai ir jaunesnieji, vyresnieji ir kiti specialistai, skyrių viršininkai, raštvedė, vairuotojas ir t.t.

„Alytaus pataisos namuose aš dirbu jau daugiau nei 20 metų, nuo pat studijų baigimo, – pasakoja Nerijus Futramentas. – Šiai sistemai paskyriau daugiau nei pusę savo gyvenimo. Neskaičiavau viršvalandžių, savaitgalių ar švenčių dienų, nežiūrėjau tai diena ar naktis – visada dirbau ir dirbsiu atsidavęs, pasiryžęs atlikti savo pareigą Tėvynei. Po šitiek įstaigoje praleistų metų, man apmaudu savo darbe girdėti tą nemalonų grindų girgždesį. Todėl, nusprendėme su bendraminčiais, išeitis yra viena – imtis priemonių ir stengtis situaciją keisti į gera patiems.“

 

2020-11-10
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More