Pareigūnų atstovai Vyriausybę ragina pradėti derybas dėl naujos bausmių vykdymo sistemos šakos kolektyvinės sutarties

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) kreipėsi į Vyriausybę, Teisingumo ministeriją bei Kalėjimų tarnybą su kvietimu pradėti derybas dėl naujos bausmių vykdymo sistemos šakos kolektyvinės sutarties.

Pasak LTPF pirmininkės Loretos Soščekienės, tokia sutartis būtina, nes ji ne tik įtvirtina socialinių partnerių-darbdavio ir profesinių sąjungų santykius, grįstus pagarba ir pasitikėjimu, bet ir leidžia tartis dėl pareigūnų ir darbuotojų darbo užmokesčio sistemos, tarnybos (darbo) ir poilsio laiko ir kitų socialinių bei ekonominių sąlygų.

„Atsižvelgdama į besibaigiantį esamos sutarties galiojimo terminą ir vertindama tai, kad 2024 m. sausio 1 d. įsigaliojo naujos redakcijos Vidaus tarnybos statutas, priimti pareigūnams aktualių teisės normų pakeitimai, įvyko pokyčiai bausmių vykdymo sistemoje, įskaitant įstaigų struktūrinius pokyčius, Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija, kartu su vienijamomis Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų bei Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinėmis sąjungomis, kviečia pradėti derybas dėl naujos bausmių vykdymo sistemos šakos kolektyvinės sutarties“,- rašte Vyriausybei teigia L. Soščekienė.

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija yra didžiausias pareigūnus ir darbuotojus atstovaujantis profesinių sąjungų susivienijimas, bendras LTPF organizacijų narių skaičius viršija 5000. LTPF narių yra policijos, pasienio, priešgaisrinės apsaugos, bausmių vykdymo, muitinės, viešojo saugumo, vadovybės apsaugos, probacijos, migracijos, vidaus reikalų sistemos medicinos tarnybose įsteigtose profesinėse sąjungose. Daugiau informacijos – www.ltpf.lt

 

2024-03-12
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More