Teisėsaugos pareigūnai prašo sudaryti sąlygas sportuoti namuose

Įvairių vidaus statutinių įstaigų pareigūnams antrojo karantino akivaizdoje kyla problemų dėl fizinio pasirengimo. Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) lapkričio 5 d. kreipėsi į statutinių įstaigų vadovybes su prašymu užtikrinti pareigūnams galimybę sportuoti ne darbo vietoje – namuose, parke ir panašiai.

„Nepaisant valstybėje įsigaliojančio karantino režimo, teisėsaugos pareigūno pareigybė išlieka viena esminių šalies saugojimo ir tvarkos palaikymo atžvilgiu. Būtent policijos, pasienio pareigūnams tenka aktyviai dirbti prižiūrint ir karantino taisyklių laikymąsi“, – pasakoja LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė.

Todėl visi pareigūnai privalo nuolat būti tinkamai fiziškai pasirengę. Tai apibrėžta prieš beveik metus vidaus reikalų ministro priimtame įsakyme. Jame nurodoma, kad fizinio pasirengimo pratybos pareigūnams organizuojamos ne rečiau kaip kartą per savaitę, iš viso 2 val. tarnybos metu. Tuo metu pareigūnai treniruojasi darbovietėse įrengtose sporto salėse arba sporto klubuose.

Tačiau esant žmonių susibūrimo uždarose patalpose ribojimams, siekiant išvengti Covid-19 viruso plitimo rizikos, pareigūnai šios galimybės netenka.

„Prašome įstaigų užtikrinti, kad jų vadovaujami teisėsaugos pareigūnai turėtų galimybę pasinaudoti priklausančiomis sporto valandomis jiems patogioje vietoje. Mažiausiai kartą per savaitę, bent dvi valandas sudaryti sąlygas pareigūnams treniruotis namuose, parke ar kitoje vietoje, užtikrinant, kad tos valandos bus įskaičiuotos į darbo laiką“, – rašoma LTPF kreipimęsi, pasirašytame pirmininkės L. Soščekienės.

Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Vladas Sanda teigia, kad esant dabartinei epideminei situacijai, labai svarbu pasirūpinti nenutrūkstamu pareigūnų fiziniu aktyvumu, vadovybei tai palaikant.

„Kol tarnyboje nėra organizuojami sporto užsiėmimai, būtina sudaryti sąlygas pareigūnams ir toliau sportuoti, laikantis įprasto, sistemos patvirtinto, režimo. Neabejoju, kad jie ras tam puikią vietą – ar tai būtų jų namų kiemas, parkas ar sporto aikštelė prie namų. Kiekvienas pareigūnas jaučia atsakomybę už savo fizinės parengties išlaikymą. Sužinojus apie karantino įvedimą jau sulaukėme ne vieno pareigūno klausimo, ar tos įprastos treniruočių valandos bus ir toliau įtraukiamos į darbo laiką. Tikiu, kad jie sąžiningai tų valandų laikysis“, – sako V. Sanda.

 

2020-11-06
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More