VSAT pareigūnai nepraras atostogų

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) valdymo komitete susitikę profesinių sąjungų ir VSAT atstovai susitarė dėl pasienio pareigūnams palankių sprendimų.

Neišnaudotos laisvos dienos – perkeliamos

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkės pavaduotojas, Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas Rimantas Liepa pasidžiaugė, kad, nors šiuo metu dėl Baltarusijos režimo sukeltos migrantų krizės pareigūnams itin įtemptas laikas, jie bent jau nepraras nespėtų panaudoti atostogų. Pastarųjų nebuvo galima išeiti dėl paskelbtos ekstremalios padėties.

Profesinių sąjungų nariams tai aktualu ne tik dėl įprastų kasmetinių atostogų, bet ir Nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje sutartų 2 papildomų atostogų bei 5 sveikatinimui skirtų dienų.

„Geranoriškai sutarta, kad pagerėjus situacijai, nepanaudotas kasmetinių atostogų dienas bus galima išnaudoti per kitus trejus metus, o sveikatinimo bei papildomas atostogų dienas profesinių sąjungų nariams – per artimiausią pusmetį. Taigi, jos atkeltos“, – paaiškina R. Liepa.

Tokia situacija palanki pareigūnams. VSAT skaičiavimu, šiemet visoje tarnyboje dar neišnaudotos 33033 kasmetinių atostogų, 837 papildomos laisvos dienos, skiriamos profesinės sąjungos nariams pagal kolektyvinę sutartį, bei 2103 sveikatinimo dienos.

„Kad būtų lengviau įsivaizduoti, visoje tarnyboje dirba apie 3 tūkst. pareigūnų, – pažymi R. Liepa. – Nors įprastai neišnaudotos laisvos dienos būtų galiojusios iki kitų metų sausio pradžios, bet, sutarus dėl ilgesnio termino, pareigūnai jų nepraras ir turės daugiau progų jomis pasinaudoti“.

Teigiamos žinios

VSAT atstovai patikino, kad kitų metų pareigūnų vertinimams bus skirta panašiai lėšų kaip šiemet. Nors pradinės numatytos lėšos buvo juokingos, VSAT ir profesinių sąjungų atstovų bendromis pastangomis biudžetas padidintas.

Be to, iš akligatvio pajudėjo ir kitas svarstytinas klausimas. Pradėtos diskusijos dėl galimybės, kad, pareigūnui ar pareigūnei pageidaujant, ekstremalios situacijos, ypatingosios padėties atvejais pusę atostogų būtų galima pasiimti pinigais – kaip kompensaciją.

„Tai palengvintų darbo organizavimą, nes „nesusigrūstų“ atostogos. Be to, daliai pareigūnų taip būtų kur kas patogiau – jie jau anksčiau norėjo tokios galimybės. Žinoma, čia išlieka psichologinis aspektas, kad, dirbant tokį įtemptą darbą, kažkoks poilsis reikalingas, – teigia R. Liepa. – Kitąmet tikriausiai dar tik vyks diskusijos, o sprendimas galėtų įsigalioti 2023 m. Jei būtų pritarta, galėtume kelti klausimą ir didesnės dalies atostogų kompensavimo pinigais.“

 

2021-12-08
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More