Policijos valdymo komitete – apie pirmuosius kolektyvinės sutarties metus

Policijos valdymo komitete aptarti trys svarbiausi klausimai: apžvelgti pirmieji policijos kolektyvinės sutarties galiojimo metai; Policijos departamento idėja, kaip centralizuoti pareigūnų, atsakingų už ginkluotės ir specialiųjų priemonių įsigijimą, paskirstymą, kontrolę ir eksploataciją, veiklą, taip pat – policijos darbuotojų darbo apmokėjimo sistema 2022 m.

Kolektyvine sutartimi patenkinti

Kaip paaiškina komitete dalyvavęs Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos atstovas, Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Vladas Sanda, policijos kolektyvinė sutartis apžvelgiama kas metus, o galioja – ketverius.

„Po metų rimtų kolektyvinės sutarties trūkumų neišryškėjo. Ji – viena geriausių tarp statutinių įstaigų. Ją turint, pavyko pasiekti nemažai pareigūnams ir sistemos darbuotojams palankių susitarimų. Konkretūs pavyzdžiai – pakeistos taisyklės dėl finansinio skatinimo pareigūnams, kai ištarnaujama 10, 15, 20, 25 ir 30 metų. Dabar išmokamos vienodos, o ne nuo apskričių viršininkų priklausančios piniginės išmokos, – apžvelgia V. Sanda. – Vertingos ir išimtys profesinių sąjungų nariams dėl papildomų mokamų atostogų; sudarytos galimybės tinkamai dalyvauti darbo grupėse ir komitetuose sprendžiant socialinius klausimus dėl tarnybos. Ypač svarbu – PD taiko kolektyvinę sutartį ne tik statutiniams pareigūnams, bet ir kitiems darbuotojams.“

Anot LTPF pirmininkės Loretos Soščekienės, profesinės sąjungos patenkintos sutartimi, tačiau visada pasimato tobulintinų dalykų.

„Galima drąsiai sakyti, kad ši kolektyvinė sutartis vien per šiuos metus pagerino pareigūnų gyvenimą ir padidino tarnybos patrauklumą. Tikimės, kad ją tobulindami šia kryptimi judėsime ir toliau“, – konstatuoja ji.

Teigiami žingsniai

V. Sanda papildo, kad matoma daugiau postūmių teigiama linkme. Antras svarstytas klausimas koncentravosi į seną problemą, kada apskrityse nebuvo vieningos tvarkos dėl ginkluotės ir specialiųjų priemonių įsigijimo, paskirstymo, kontrolės ir eksploatacijos. PD planuoja tai centralizuoti ir paskirti atskirus už tai atsakingus žmones.

„Kai kur šią funkciją kaip papildomą vykdo kitas pareigas atliekantys pareigūnai. Dažnai – be papildomo užmokesčio. Dabar norima tvarką suvienodinti ir turėti atskirą žmogų, kuris būtų už tai atsakingas“, – paaiškina jis.

Galiausiai aptarta 2022 m. policijos sistemos darbuotojų darbo apmokėjimo sistema ir pristatyta nauja užmokesčio koeficientų lentelė. Džiugu, kad praktiškai visoms pareigybėms vienaip ar kitaip didės koeficientai (nuo 0,1). Ši tvarka įsigalios jau nuo vasario 1d.

 

2022-01-14
LTPF informacija                 

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Užkrauti daugiau