Praėjusią savaitę teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska pakvietė Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos (LTPF) atstovus susitikti pakalbėti apie pastaruoju metu daug aistrų sukėlusią bausmių vykdymo sistemos reformą.
Iki šio susitikimo, vertinant ministerijos pasiūlytą reformą, ne kartą buvo žerta kritika ir aštriai pasisakyta tiek iš ministerijos, tiek iš pareigūnų profesinių sąjungų. Todėl, pasak LTPF pirmininkės Loretos Soščekienės, einant į susitikimą profesinių sąjungų atstovams būta įvairių svarstymų, kokį komunikacijos toną šįkart pasirinks ministerija.
„Likome maloniai nustebinti ministrės užduotu susitikimo tonu. Nesitikėjome didelių pokyčių, tačiau panašu, kad ministrė išgirdo profesinių sąjungų nuogąstavimus ir susirūpinimą. Susitikimas buvo darbingas ir produktyvus – nuotaika kitokia, nei po mūsų išreikštos kritikos ministerijos suorganizuotoje spaudos konferencijoje“, – po susitikimo kalbėjo LTPF pirmininkė.
Anot jos, tai teikia vilties, kad ministerijos pradėta reforma gali būti įvykdyta apgalvotai, išsamiai pasitarus su socialiniais partneriais ir tinkamai ją paruošus. Tai ir tapo pagrindinėmis susitikimo temomis – kalbėta apie naująjį bausmių vykdymo kodeksą bei bausmių vykdymo sistemos reformą.
Su ministerija sutarta, kad LTPF pateiks savo pasiūlymus dėl bausmių vykdymo kodekso iki sausio 24 d.
„Pokalbis apie bausmių vykdymo sistemos pertvarką nebuvo lengvas. Prakalbus apie tai, kodėl mūsų atstovai pasitraukė iš Teisingumo ministerijos sudarytos darbo grupės, susidarė įspūdis, kad ministrė buvo klaidingai informuota apie mūsų sprendimo priežastis“,- teigia L. Soščekienė.
Kaip pareigūnų federacija viešojoje erdvėje minėjo anksčiau, iš darbo grupės pasitraukė po to, kai pasiteiravus ministerijos atstovų, ką galima keisti reformos projekte, išgirdo atsakymą „realiai, tik pavadinimą“.
„Savo pasiūlymus dėl reformos ministerijai pateikėme. Mes sutinkame, kad gali būti vienas jurdinis asmuo, formuojama vieninga praktika, paaiškinome, kokias įstaigų struktūras matome. Papasakojome apie problemas, su kuriomis savo tarnyboje susiduria eiliniai pareigūnai. Tai aprūpinimas darbo priemonėmis, netinkamas ir pareigūnus žeminantis vadovų elgesys, tarnybinių tyrimų atlikimas siekiant nubausti kuo daugiau pareigūnų ir kt.“,- pasakoja LTPF vadovė L. Soščekienė.
„Kariauti galime, tik kas iš to? Norime tikėti, kad ministerijos ketinimai pareigūnų bendruomenės atžvilgiu tokie patys, kaip mūsų, todėl sieksime kartu rūpintis pareigūnų gerove ir tinkamomis darbo sąlygomis“, – priduria Loreta Soščekienė.
2022-01-18
LTPF informacija