Policijos sistemoje planuojami pokyčiai kelia abejones profesinėms sąjungoms

Vakar, rugsėjo 21 d., Policijos departamente pareigūnų profesinėms sąjungoms buvo pristatyti pokyčiai, 2020-2022 m. planuojami policijos sistemoje.

Sisteminius pokyčius, jų eigą ir priemones kartu su generaliniu komisaru Renatu Požėla pristatė policijos Veiklos analizės ir kontrolės valdybos viršininkė Žaneta Rudaitienė. Policijos departamento vyriausiasis patarėjas Romualdas Voišnis pristatė pasiūlymą dėl papildomų išmokų pareigūnams ir darbuotojams. 

Penki esminiai planuojami sistemos pokyčiai:

  • Lietuvos policija 2022 m. – vienas juridinis asmuo (penkiolika savarankiškų policijos įstaigų prijungiamos prie Policijos departamento).
  • Policijos veikla teritorijose bus organizuojama 5 apygardų principu – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio.
  • Centralizuojamos specializuotų policijos įstaigų funkcijos Policijos departamento, Viešosios policijos ir Kriminalinės policijos biuruose.
  • Centralizuojamos administravimo (bendrųjų) funkcijų (personalo, buhalterinės apskaitos, turto valdymo, aptarnavimo, viešųjų pirkimų, planavimo, tarptautinio bendradarbiavimo) vykdymas.
  • Išgryninamos ir standartizuojamos teritorinių policijos veiklos padalinių vykdomos funkcijos ir struktūros, stiprinami policijos veiklos analizės ir kontrolės pajėgumai. 

Pasak policijos atstovų, šie pokyčiai pareigūnams sudarytų prielaidas darbo užmokesčio didėjimui, pagerėtų aprūpinimas darbo priemonėmis, išlygintų tas pačias funkcijas vykdančių darbuotojų darbo krūvius, gerintų karjeors galimybes ir komunikaciją.

Tuo tarpu visuomenei padidėtų policijos paslaugų pasiekiamumas, pagerėtų veiklos kokybė, efektyvėtų nusikaltimų tyrimas ir prevencija. 

Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė kėlė abejonę kai kurių pokyčių, ypač funkcijų centralizavimo, reikalingumu ir efektyvumu. Iš praeityje vykdytų reformų turime karčios patirties, kuri ir kelia mums klausimus dėl pokyčių naudos. 

„Tikimės, kad reformos tobulinimas bus naudingas pirmiausiai sistemoje dirbantiems pareigūnams. Tokie pokyčiai pareigūnams kelia klausimus dėl darbo pozicijos stabilumo ir darbo vietos išsaugojimo apskritai. Mums svarbu užtikrinti, kad pareigūnai ir policijos darbuotojai darbe jaustųsi užtikrinti, motyvuoti ir vertinami“, – sako LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė. 

2020-09-22
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More