Pasieniečiai ministerijų prašo pasirūpinti jų saugumu Vilniaus oro uoste

Vilniaus oro uoste dirbantys pasieniečiai nuolat susiduria su realia grėsme dėl darbui nepritaikytų patalpų. 4 pareigūnams jau nustatytas koronavirusas. Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) kreipėsi į tris ministerijas, prašydama užtikrinti saugiam pareigūnų darbui būtinas patalpas. 

Pasak LTPF pirmininkės Loretos Soščekienės, Vilniaus oro uoste į Lietuvą neįleistiems asmenims,  yra skirto keturios  9, 12, 12 ir 19 kv. metrų ploto tarnybinės patalpos. Kiekvienoje iš jų saugiai gali jaustis tik du asmenys. Tik vienoje jų yra langas, tik dvejuose – dušas ir tualetas. 

„Šiuose „apartamentuose“ yra tekę laikyti dešimt ir daugiau asmenų. Buvo ir taip, kad šeimos su mažamečiais vaikais patalpose be langų, gyveno daugiau kaip dvi savaites. Neįleistų į Lietuvą asmenų būna beveik kiekvieną dieną. Jų „gyvenimas“ pasieniečių tarnybinėse patalpose trukmė priklauso nuo įvairių priežasčių. Pavyzdžiui, prieglobsčio prašymo atveju, procedūra gali trukti ir 2 savaites. Įtakos taip pat turi skrydžių dažnumas, nuo ko priklauso kaip greitai pavyksta išvykti iš Lietuvos“,- realias sąlygas atskleidžia L. Soščekienė. 

Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos vadovo Rimanto Liepos teigimu, niekas negali užtikrinti, kad neįleistų asmenų nėra su psichikos sutrikimais, ar sergančių pavojingomis užkrečiamomis ligomis. Kasdieniais žmonių, „apsistojusių“ pasieniečių patalpose, poreikiais rūpinasi tik pareigūnai (vanduo, maitinimas, išvykimo bilietų paieška, nuvedimas parūkyti, paskambinti ir t.t.). Būtent dėl kitų asmenų ir pareigūnų saugumo, turi būti sudarytos normalios ir adekvačios sąlygos, šiandienos poreikius atitinkančios patalpos.

„Nuo pandemijos pradžios Vilniaus oro uostas nesiėmė jokių realių veiksmų sumažinti užsikrėtimo riziką dirbantiems pareigūnams. Covid-19 virusas jau buvo nustatytas 4 ten dirbantiems pasieniečiams. Vilniaus oro uostas nesugebėjo įrengti net laikinų patalpų,  kuriose neįleisti į Lietuvą asmenys galėtų jaustis oriai ir saugiai, laikytis saugaus atstumo, o šiais asmenimis besirūpinantiems pasieniečiams sumažinta rizika užsikrėsti koronavirusu ar kitomis ligomis. Oro uosto vadovų pažadai įrengti adekvačias patalpas trunka jau 5 metus“,- vardija  R. Liepa. 

LTPF rašte, adresuotame Vidaus reikalų, Susisiekimo ir Sveikatos apsaugos ministerijoms, prašoma skubiai imtis būtinų priemonių ir iš esmės spręsti tiek pareigūnų saugumo, tiek į Lietuvą neįleidžiamiems asmenims skiriamų patalpų problemas. 

2020-09-17
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More