Profesinės sąjungos pastangomis Kuršėnų miestelyje gauti papildomi ugniagesių etatai

Tinkamas socialinis dialogas garantuoja teigiamus pokyčius sistemoje. Tuo ir vėl įsitikinome mes ir LTPF sudėtyje veikianti Šiaulių apskrities ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga (ŠAUGPS).

Kolegoms Šiauliuose bendraujant su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) vadovybe pavyko sutarti dėl papildomų 16 etatų formavimo ugniagesiams Kuršėnų miestelyje.

Šiuo metu Kuršėnuose gyvena apie 11 tūkst., o aplinkui esančiuose kolektyviniuose soduose ir kaimuose – dar 15 tūkst. gyventojų. Tačiau miestelyje budi vos trys ugniagesiai gelbėtojai.

Rajonų centruose įprasta turėti po du gelbėjimo skyrius. Ir nors Kuršėnai nėra rajono centras, čia ir aplink gyvenančių žmonių skaičius didesnis, negu kai kuriuose kituose rajonuose. Ar trys ugniagesiai gali tinkamai užtikrinti gyventojų saugumą ir greitai reaguoti į situacijas? Karčios patirtys įrodė, kad tikrai ne.

„Miestelyje budi vienas skyrius ugniagesių – vienas ekipažas. Buvo atvejis, kai šiam ekipažui išvykus į gelbėjimo darbus kitoje rajono vietoje, Kuršėnuose degė automobilis. Tai kol iš Šiaulių atvyko ugniagesiai, tas automobilis beveik sudegė. Tuo atveju tai buvo tik transporto priemonė, bet įsivaizduokite, jei degtų kažkieno namai? Jei rizikoje atsidurtų žmonių gyvybės?“, – apie darbuotojų stokos problemą pasakoja ŠAUGPS pirmininkas Juozas Pocius.

J. Pocius šią problemą PAGD vadovybei pristatęs jau seniai, departamentui dar turėjus kitą vadovą. Vis tik, esminis dialogas ir realūs pokyčiai vykti pradėjo tik vadovauti atėjus dabartiniam departamento vadovui vidaus tarnybos generolui Sauliui Greičiui, teigia profesinės sąjungos pirmininkas.

„Drauge su profesine sąjunga kalbėti šia tema su generolu pradėjome gegužės mėnesį, – pasakoja Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Kęstutis Bautronis. – Tuomet S. Greičius pažadėjo, kad padės problemą spręsti. Jau rugpjūčio mėnesį sutarėme, kad rugsėjį bus išleistas įsakymas, nurodantis Šiaulių priešgaisrinei gelbėjimo valdybai pirmame etape paskirti 8 papildomus etatus. Rugsėjį sužinojome, kad mums skirs 16 papildomų etatų. 8 jų jau pradėjome komplektuoti, kitus 8 tikimės sukomplektuoti iki šių metų galo.“

Profesinės sąjungos vadovas Juozas Pocius džiaugiasi, kad visapusiškai geranoriškai problemos sprendime dalyvavo ir Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos administracija, ir PAGD vadovybė: „Ir ugniagesiai turės geresnes darbo sąlygas, ir rajono gyventojai galės jaustis ramūs ir saugūs.“

„Man džiugu žinoti, kad mūsų, LTPF, nariai, tokie veiklūs ir atsidavę, – sako LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė. – ŠAUGPS pirmininkas J. Pocius dar kartą įrodė, kaip nuoširdžiai jam rūpi ugniagesių sauga ir geros, kokybiškos darbo sąlygos. Dėkoju už konstruktyvų darbą jam ir departamento vadovybei.“

Valdybos viršininkas K. Bautronis užsiminė ir apie naujos Kuršėnų gaisrinės statybas. Dabar miestelyje stovintis gaisrinės pastatas buvo pastatytas dar 1936 metais. Jame darbuotojams sąlygos jau per prastos, garažai per maži. Tad nuspręsta statyti naują gaisrinę, kurios statybos darbus planuojama užbaigti iki kitų metų galo.

 

LTPF informacija
2020-10-09

 

ŠAUGPS pirmininkas Juozas Pocius
ŠAUGPS pirmininkas Juozas Pocius
Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Kęstutis Bautronis
Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Kęstutis Bautronis
Kuršėnų gaisrinė
Kuršėnų gaisrinė

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More