Lietuvos pareigūnų atstovai dalyvaus europiniame mitinge Briuselyje

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos atstovai išvyksta į Briuselį, kuriame rytoj į mitingą susirinks pareigūnus ir valstybės tarnautojus bei kitus biudžetinio sektoriaus darbuotojus atstovaujančios profesinės sąjungos iš įvairių Europos Sąjungos valstybių. Mitingo tikslai – atkreipti Europos parlamento, Europos komisijos bei nacionalinių parlamentų dėmesį į grėsmes, kurias kelia grįžimas prie labai griežto taupymo. Mitingą organizuojančios profesinės sąjungos teigia, kad tai  ne padės, o kaip tik nugramzdins Europos valstybes į krizę ir viešojo sektoriaus stagnaciją.

LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė pabrėžia, kad kiekviena valstybė turi savų grėsmių, tačiau bendrai jas vienija tai, kad taupymai labai skaudžiai atsiliepia iš biudžeto finansuojamoms sritims – pareigūnams, švietimui, sveikatos apsaugai.

„Lietuva – ne išimtis. Nors ką tik priimtą biudžetą finansų ministrė vadina dosniu, jame pareigūnams skiriamos lėšos niekaip netampa net tuo figos lapeliu, kuris pridengtų infliacijos padarytų skylių. Mes matome aiškinimus, kad vidutiniškai pareigūnų atlyginimai turi neva didėti 108 eurais. Tačiau VRM skaičiuoklė, kurioje kiekvienas gali pasitikrinti būsimą atlyginimą, to nerodo. Mes tiesiog prarandame tikėjimą valdžios žodžiais. O tai, kad į Briuselį atvyks pareigūnai ir iš kitų ES valstybių, akivaizdu, kad ne tikėjimo stinga ne tik Lietuvoje“,- sako LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė.

Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė sako, kad ES formuojama politika ir požiūris į viešąjį sektorių – mokslą, kultūrą, sveikatos apsaugą, viešąjį saugumą – Lietuvoje jau pasiekė dugną. „Visose srityse chaosas, ir nuolat augantis darbuotojų nepasitenkinimas valstybės institucijų nepagarba, požiūriu į jų  labai svarbią misiją valstybėje. Kokybiška ir prieinama sveikatos apsauga, švietimas, saugumo jausmas, orus darbo užmokestis, tai ne privilegijos, o pasitikėjimas ne tik savo valstybe, bet ir visa ES. Todėl susidūrus su krizėmis, negalima taupyti mokytojų, gydytojų, policininkų sąskaita. Jei policijos pareigūnas uždirba šiek tiek daugiau nei minimalus darbo užmokestis, tai yra apgailėtina“,- akcentuoja R. Katinienė.

Mitinge taip pat dalyvausiantis Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas Rimantas Liepa atkreipia dėmesį, kad šiandien valdžia daugiau kalba apie pasienio pareigūnų svarbą šalies saugumui,  nei daro. „Mūsų pareigūnų aprūpinimas gerokai skiriasi nuo tų skambių žodžių, kuriuos girdime iš valdančiųjų. Todėl mes priversti konstatuotu, kad realaus suvokimo, kokia yra kiekvieno pasieniečio svarba šalies saugumui, vis dar trūksta. Kitaip pažadai virstų darbais“,- teigia R. Liepa.

Gruodžio 12 d. mitingo Briuselyje eiga ir vietos:

  • 09:15 val.spaudos konferencija su profesinių sąjungų vadovais KBR nacionalinės bibliotekos Panoramos salėje (Mont des Arts 28, 1000 Briuselis).
  • 11:00 mitingo ir eisenos pradžia Place Poelaert.
  • 13:00 mitingo ir eisenos pabaiga Jean Rey aikštėje.

 

2023-12-11
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More