VRM pradėtas lėšų perskirstymas tarp institucijų – bado dietos pradžia?

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija informuota, kad VRM sprendimu Policijos departamentas (PD) su Valstybės sienos apsaugos departamentu (VSAT) „susikeis“ 2,5 milijono eurų. PD 2,5 milijono eurų atiduoda VSAT iš vadinamosios atlyginimų eilutės, VSAT policijos pareigūnams tiek pat perves iš „prekių ir paslaugų“ eilutės. Pareigūnų atstovai įsitikinę, kad dėl to nukentės ir policijos, ir pasienio pareigūnai.

„Toks piniginis pasjansas gali atrodyti nekaltas tik iš pirmo žvilgsnio. Tačiau realiai tokia operacija rodo labai sudėtingą finansinę padėtį VRM sistemos įstaigose. PD tikrai nėra perteklinių lėšų atlyginimų fonde, kurias policijos vadai galėtų dalintis su pasieniečiais. Ypač kai matome, kad iš desperacijos užkamšyti pareigūnų trūkumą jau net troleibusai policijos reklamomis apklijuojami. Įdomus požiūris. Ir netgi pripažinimas, kad niekas nebenori eiti dirbti į policiją“,- stebisi LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė.

Ne mažiau nerimo pareigūnų atstovams kelia ir iš VSAT iškeliausiančios lėšos šiuo metu, kai VSAT vėl kovoja su padidėjusia grėsme pasienyje su Baltarusija.

Pasak L. Soščekienės, tokia VRM ekvilibristika perskirstant lėšas tarp institucijų iš tiesų rodo, kad VRM vadovai, viešumoje aiškinantys, kaip viskas kontroliuojama ir kad jokių problemų nėra ir kad pareigūnai be reikalo mitinguoja, kovodami dėl savo gerovės, arba meluoja, arba mano, kad visi kiti nesigaudo situacijoje.

„Reali situacija yra tikrai grėsminga. Tenka tik apgailestauti, kad VRM vadovybė viešai neturi drąsos pripažinti realios situacijos. Visos PD reformos privedė iki rekordinio pareigūnų trūkumo. Tai dabar dar atimkime ir iš VSAT lėšas, tarsi šios tarnybos pareigūnai jau aprūpinti visa reikalinga įranga tiek, kad net perteklius susidaro“,- sako L. Soščekienė.

Ir priduria, kad policijos pareigūnams tokia naujiena tampa labai gera „dovana“ prieš pat spalio 2 d. Kuomet pareigūnai švenčia policijos dieną, dar vadinama ir angelų sargų diena.

 

2022-09-30
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More