Tinkamiausias laikas spręsti pareigūnų problemas visada yra dabar

LTPF atstovai šią savaitę viešėjo Sofijoje, Bulgarijoje, Europos policijos profesinės sąjungos (EPU (European Police Union)) organizuotoje konferencijoje, kuri buvo orientuota į teisėsaugos pareigūnų problemas Europoje.

Renginio diskusijos objektais tapo:
– profesinių sąjungų padėtis Europos Sąjungoje;
– politinių valstybės problemų atskirtis nuo profesinių sąjungų;
– profesinių sąjungų rolė, iššūkiai, įrankiai bei tolimesnės perspektyvos;
– profesinių sąjungų patrauklumo tiek vyresnėms, tiek jaunesnėms kartoms klausimas.

Pabendravę su kolegomis iš kitų Europos šalių, suprantame, kad visi susiduria su panašiomis problemomis, panašus ir valdžios požiūris į pareigūnus. Visgi, problemų sprendimo būdai į tas problemas šalyse kiek skiriasi. Tad su kolegomis pasidalinę savo patirtimis, aptarėme naujas pareigūnų protesto formas, galinčias atkreipti valdžios ir visuomenės dėmesį į teisėsaugos institucijose vyraujančias bėdas.

„Valdžios atstovai nuolat kartoja, kad dabar ne laikas piketuoti, mitinguoti. Dabar valstybėje sprendžiami kiti svarbūs klausimai. Bėda ta, kad daug tų valstybei svarbių klausimų galop sprendžia tie patys pareigūnai, bet jų bėdos nuolat ignoruojamos, kaip ne prioritetinės. Tai kada bus tas tinkamas laikas pasirūpinti valstybei tarnaujančiaisiais? Tas laikas visada yra DABAR“, – atkreipia dėmesį LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė.

Viliamės, kad pasisėmę kitų Europos partnerių patirčių, susipažinę su jų problemų sprendimo metodais ir gerosiomis praktikomis, galėsime prisidėti prie greitesnio teigiamo pokyčio Lietuvoje. Bet  negalime to padaryti vieni – pokyčiai neįmanomi be Lietuvos valdžios nusiteikimo jų imtis.

Toliau tęsiame sunkų darbą mezgant racionalų socialinį dialogą su valdžios įstaigomis. Norime tikėti, kad tiek profesinės sąjungos, tiek Lietuvos institucijos yra suinteresuotos užtikrinti profesionalią teisėsaugos sistemą su vertinamais specialistais joje.

 

2023-07-04
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More