LTPF tarybos posėdis su VRM ministre ir SADM viceministre

Penktadienį, birželio 12 d., Vidaus reikalų ministerijos (VRM) ministrė Rita Tamašunienė ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) viceministrė Eglė Radišauskienė susitiko su teisėsaugos pareigūnų profesinių sąjungų atstovais LTPF vykusiame tarybos posėdyje.

Posėdyje dalyvavę profesinių sąjungų atstovai kartu su VRM ministre bei SADM viceministre aptarė šiuo metu vidaus tarnybos pareigūnams bei medikams aktualius klausimus.

„Mano, kaip ministrės, užduotis – matyti visumą. Man visi pareigūnai brangūs, reikalingi ir nenorėčiau išskirti vienų ar kitų labiau. Žinoma, krizinėje situacijoje vieni pareigūnai atitinkamai turi daugiau darbo, nei kiti“, – posėdį pradėjo VRM ministrė R. Tamašunienė.

Dar vakar į programą buvo įtraukta, kad pareigūnams šiemet būtų suteikta daugiau galimybių reabilitacijoms, ypač vertinant, kad po COVID-19 krizės jos gali labiau ir prireikti.

Kadangi neaiški situacija dėl Nacionalinės kolektyvinės sutarties derybų, dėl šakos kolektyvinių sutarčių, bazinio atlyginimo dydžio su profesinėm sąjungom ir jų organizacijom paskirta derėtis SADM ir Finansų ministerijai. Dėl šakos sutarčių bus ieškomas tinkamas modelis ir kartu sprendžiami bendri matmenys jų sudarymui.

„Svarstome, gal būtų verta pasirašyti vieną bendrą, didelę šakos sutartį, kurią galėtume skaidyti į mažesnes šakines sutartis“, – sakė ministrė.

Aktualus lieka ir VRM medicinos centro darbuotojų atlyginimų klausimas, dėl jų dydžių bus deramasi. Ministrė išklausė profesinių sąjungų atstovus dėl jų atstovaujamų tarnybų aktualių klausimų ir pažadėjo atitinkamoms problemoms siekti ieškoti sprendimų.

SADM viceministrė Eglė Radišauskienė teigia, kad derybose dėl 2021 m. Nacionalinės kolektyvinės sutarties pagrindinė problema kol kas lieka tai, kad  teisėsaugos pareigūnus atstovaujančios organizacijos skirtingai apibrėžia savo veiklą. Viceministrė tiki, kad susitarti pavyks, kaip ir rasti sprendimą dėl Darbo kodekso pakeitimo, kuriame bus nustatyti aiškūs kriterijai.

„Dar neaiški situacija dėl bazinio atlyginimo dydžio didėjimo. Laukiame ekonominių prognozių, nuo kurių viskas ir priklausys“, – komentavo E. Radišauskienė.

Dėl papildomų garantijų profesinių sąjungų nariams, viceministrė pritaria, kad jos turėtų būti teikiamos. Tačiau, pasak jos, reikia atsižvelgti į Darbo kodekso keitimą.

„SADM tikslas derantis dėl kolektyvinių sutarčių ateinantiems metams – išlaikyti tas sąlygas, kurios yra dabar, pasirūpinti, kad darbuotojai nebūtų atleidžiami ir jų atlyginimai nemažėtų. Šiuo metu, tai vienintelis pažadas, kurį galime duoti, nes akivaizdu, kad dėl valstybėje susidariusios situacijos derybos bus tikrai sunkios“, – ministerijos poziciją išreiškė viceministrė E. Radišauskienė.

Viceministrė taip pat išklausė profesinių sąjungų atstovams kylančius klausimus ir teigė juos aptarsianti ministerijoje.

Posėdžio metu dalyvius su aktualia teisine informacija supažindino LTPF teisininkė Olga Kilkinova.

 

2020-06-12
LTPF informacija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More