Šiandien įvyko tradicinis, kartą per ketvirtį organizuojamas, Lietuvos probacijos tarnyba susitikimas su profesinių sąjungų atstovais. Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija atstovavo pirmininkė Loreta Soščekienė, Lietuvos probacijos tarnybos profesinė sąjunga pirmininkė Rasa Erstikytė-Petrauskė ir šios profesinės sąjungos valdybos narė Eva Deveikytė.
Romas Ostanavičius pakvietė partnerius atvirai diskusijai, ragino užduoti rūpimus klausimus ir kalbėti apie problemas. „Nėra tokių problemų, kurių nebūtų galima išspręsti“, – sakė jis.
Probacijos tarnybos kanclerė Erika Vaivadienė pristatė užbaigto Teisingumo ministerijos atlikto audito rezultatus. Pasak kanclerės, išskyrus kelis pastebėjimus dėl teisės aktų ir taisyklių atnaujinimo, kritinių pastabų tarnyba nesulaukė. Kaip geroji praktika buvo įvertinta darbo krūvio skaičiavimo metodika bei priemokų ir priedų mokėjimo sistema.
Kanclerė taip pat informavo, kad nuo birželio 18 d. tarnybą pasieks 20 naujų hibridinių automobilių, o rugsėjį – dar 17. Atsakydama į galimus klausimus dėl įkrovimo stotelių, ji pažymėjo, kad pirmieji automobiliai bus naudojami ten, kur nėra problemų jų įkrauti, tačiau vėlesniuose etapuose nauji automobiliai pasieks ir regionus. Iki tol bus stebima, kaip sekasi jais naudotis ir ar nekyla problemų dėl įkrovimo. Nors naujieji automobiliai netrukus papildys tarnybą, bendras automobilių skaičius nesikeis – jis ir toliau sieks 63 automobilius.
E.Vaivadienė taip pat pažymėjo, kad nepaliekamas nuošalyje ir uniformų klausimas – nuolat bendraujama su tiekėjais dėl kokybės, medžiagų ir kitų aktualių klausimų.
Probacijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Džermeika informavo, kad baigtas garso ir vaizdo registratorių pirkimas. Dalis padalinių naujuosius registratorius jau gavo, o likusius jie pasieks artimiausiu metu. Pasak jo, iki šio mėnesio pabaigos arba birželio pradžioje naujus registratorius turės visi padaliniai.
M.Džermeika paaiškino, kad registratoriai nebus priskirti konkretiems darbuotojams – jie bus laikomi specialiose įkrovimo stotelėse padaliniuose, taip pat ir regionuose. Prieš tarnybą darbuotojai juos pasiims jau visiškai paruoštus darbui. Taip pat nebereikės patiems perkelti informacijos iš registratorių į laikmenas, kaip buvo iki šiol. Direktoriaus pavaduotojas pasidžiaugė ir tuo, kad pradėtos naudoti naujos apykojės.
L.Soščekienė pasiteiravo, ar yra numatyti saugikliai dėl vaizdo ir garso registratorių įrašų peržiūrėjimo. Į tai M. Džermeika atsakė, kad buvo pakoreguotas aprašas ir aiškiai nustatytas registratorių naudojimo tikslas – nuteistųjų kontrolė.
Susitikimo metu taip pat pasidalinta tarnybine informacija apie darbo organizavimą, numatytas prevencines priemones bei baigtą diegti KADIS2 posistemę, kurią planuojama pradėti naudoti, kai bus pasirengta bei apmokyti darbuotojai. Ši informacija sukėlė daug klausimų dėl sistemos diegimo, darbuotojų mokymų ir pasirengimo eigos.
E. Deveikytė teiravosi, ar darbuotojams nereikės senų bylų suvesti į elektroninę erdvę, taip pat kėlė papildomo apmokėjimo už tokius darbus klausimą.
Pasak M. Džermeikos, jei bus nustatyta, kad atliekama veikla viršija įprastą darbo apimtį, bus priimti atitinkami sprendimai, o darbuotojai neliks vieni su iškilusiomis problemomis.
Susitikime trumpai apžvelgta ir finansinė Probacijos tarnybos situacija. Strateginio planavimo ir finansų skyriaus vedėja Rasa Šošic informavo, kad tarnyba įsiskolinimų neturi. Šių metų darbo užmokesčio fondą sudaro 11 mln. 280 tūkst. eurų, o per pirmąjį ketvirtį darbo užmokesčiui, įskaitant priedus ir priemokas, jau panaudota 3 mln. eurų.
Taip pat kalbėta apie darbo užmokesčio augimą po vertinimų ir kitus su atlyginimais susijusius klausimus.
Lietuvos probacijos tarnybos profesinės sąjungos pirmininkė R. Erstikytė-Petrauskė pristatė savo atliktos darbuotojų apklausos rezultatus ir paragino vadovybę skirti dėmesio Rytų Lietuvos skyriuje išryškėjusių problemų sprendimui. Ji akcentavo būtinybę daugiau dėmesio skirti darbuotojų emocinei gerovei. Reaguodamas į apklausos rezultatus, direktorius pažadėjo artimiausiu metu surengti papildomą susitikimą su Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos atstovais bei dar kartą susitikti ir pasikalbėti su darbuotojais.