Policija atskleidė darbo su dideliais organizuotais nusikaltimais metodus

European Police Union (EPU) pasidalino informacija, atskleidžiančia policijos darbo su organizuotais nusikaltimais metodus.

Komanda, dirbusi su užšifruotų paslaugų tiekėjo EncroChat žinučių atskleidimu, sustabdė įvairias užgrobimo, objektų likvidavimo ir kankinimų veiklas. Operacijos metu buvo perimti didžiuliai kiekiai narkotikų, automatiniai šaunamieji ginklai, greitieji automobiliai, stambios pinigų sumos bei sulaikyti įtariamieji.

Buvo atrastos įvairios narkotikų laboratorijos ir kriminaliniai nusikaltėlių kalėjimai su kankinimų kameromis ir kankinimo įrankiais jose.

Kriminaliniai nusikaltėlių kalėjimai su kankinimo kameromis

Driebergen, Nyderlandai. Birželio 22 d. Nacionalinė policijos sąjunga areštavo šešis vyrus, įtariamus kriminalinės veiklos vykdymu ir žmonių grobimu. Wouwse plantacijoje buvo atrastas sandėlis, kuriame – septyni gabenimo konteineriai. Šeši iš jų buvo įrengti kaip kameros, kuriose žmones galima surišti, vienas iš jų parengtas kankinimams. Buvo atrastas ir antras sandėlis Rotterdame, kuris, įtariama, buvo nusikaltėlių darbo vieta. Antrajame sandėlyje buvo rasti ir greitieji automobiliai, ginklai ir neperšaunamos liemenės. Keli įtariamieji buvo pastebėti abiejose lokacijose.

Laikas įsikišti 

Iš EncroChat sistemos žinučių policija galėjo nustatyti, kas buvo planuojamos nusikaltėlių aukos. Policijos pareigūnai aukas įspėjo apie galimas atakas ir žmonės buvo nugabenti į slėpimosi vietas. Dėka šių veiksmų ir kamerų įrengtų prie abiejų sandėlių, policijai pavyko sustabdyti pagrobimus ir žmonių kankinimus, kurie buvo planuojami nusikaltėlių. Nuo momento, kai nuspręsta, kad kameros buvo parengtos naudojimui, policija nusprendė įsikišti. Birželio 22 d. policija apieškojo 13 lokacijų ir areštavo įtariamuosius.

Kankinimo instrumentai 

Kankinimo kameros konteineriuose buvo įrengtos su garsui nepralaidžiomis medžiagomis ir šilumą izoliuojančia folija. Kiekvienoje kameroje prie lubų ir grindų buvo pritvirtinti antrankiai. Taip pat, kiekviename konteineryje buvo po vieną cheminį tualetą. Vaizdo kamera konteinerio kampe leido stebėti viską, kas vyksta konteineriuose.

Vienoje iš kamerų rasta daugiau policijos pareigūnų aprangų, neperšaunamų liemenių ir prožektorių. Kitoje rastas krepšys su įvairiais objektais, kurie, manoma, turėjo pasitarnauti aukų kankinimui ir įtampos sukėlimui. Krepšiuose rasta: didelės ir mažos sodo žirklės, šakinis pjūklas, skalpeliai, antrankiai, replės, pirštų antrankiai, izoliacinės juostos, balaklavos ir juodi medvilniniai maišai, užtraukiami ant galvos. Taip pat, apieškojus namą Roterdame ten buvo rasta 24 kg ekstazio (MDMA).

Wouwse plantacijos sandėlyje buvo atvilkti trys vogti pristatymo furgonai ir du greitieji BMW automobiliai. Greta esantis kambarys buvo paruoštas poilsiui ir miegojimui, ko gero, skirtas apsauginiams. Rotterdame esančiame sandėlyje rasti septyni šaunamieji ginklai ir automatinis puolimo šautuvas, kiniškas AK-47 Kalašnikovo padirbinys. Visose įtariamųjų lokacijose iš viso buvo rasti 25 ginklai.

Sulaikymas

Tyrimo teisėjas įkalino šešis vyrus priverstiniu suėmimu, remiantis įtarimais dėl pagrobimų planavimo, grobimų vykdymo, žiaurių nusikaltimų vykdymo, prievartos ir dalyvavimo organizuotoje kriminalinėje veikloje. Du įtariamieji buvo įkalinti ir už ginklų laikymą. Kol kas Rotterdamo Teismo taryba įkalino juos 90-čiai dienų.

Bendradarbiavimas 

Šį tyrimą vykdė Nacionalinė policijos sąjunga, konkrečiai Nacionalinis tyrimų departamentas. Nacionalinės policijos sąjungos ekspertai glaudžiai bendradarbiavo su kitų regionų sąjungomis, vietiniais skyriais ir užsienio partneriais. Tyrimui vadovavo Nacionalinė prokuratūra.

„Birželio pabaigoje paviešinome šį tyrimą, kurį vykdėme kripto-komunikacijos sistemoje EncroChat. Tyrimo eigoje mes gana ilgą laiką skaitėme nusikaltėlių pokalbių žinutes. Tai mums suteikė didžiulės svarbos informaciją, – pasakojo Jannine van der Berg, Nacionalinės policijos sąjungos viršininkė. – Jau tuomet žinojome, kad po tais susirašinėjimais slypi daug daugiau. Šio nusikaltėlių kalėjimo atradimas tai tik įrodė.“

Tyrimo pagrindiniai faktai

Balandžio mėnesį Nacionalinis tyrimų departamentas kartu su Nacionaline policijos sąjunga pradėjo stebėti vieną 40-metį vyrą iš Hagos, kuris buvo įtariamas narkotikų prekyba ir pasirengimu likvidavimui. „Jis buvo mūsų radare, bet iš atlikto finansinio tyrimo supratome, kad jis naudojasi Wouwse plantacijos sandėliu, – toliau pasakojo van der Berg. – Kai sutelkėme dėmesį į sandėlį iš mūsų „26Lemont“ tyrimo, atradome prieigą prie svarbių įtariamojo kontaktų per EncroChat telefono liniją.“

„Priežiūros kambarys“

 Žinutėse rastos nuotraukos vieno iš sandėlio patalpų – konteinerio. Jame buvo įtaisyta dantisto kėdė su diržais, skirtais pritvirtinti rankas ir kojas. Žinutėse buvo kalbama apie pagrobimą ir kankinimą: „Jei pasodinsiu jį į šią kėdę – lauks dar daugiau…“, „bet šuvos neina surasti“. Sandėlį nusikaltėliai vadino „ebi“ (šifruojasi Extre Beveilidge Inrichting, itin saugomas kalėjimas) ir „priežiūros kambarys“. Greitai turėję įvykti pagrobimai buvo preciziškai suplanuoti: į organizavimą įtrauktos įvairios „komandos“ ir „stebėjimo komanda“, planuojamas ginklų, policijos uniformų, stop ženklų ir neperšaunamų liemenių gavimas.

Sandėliai

Policija kaipmat pasirūpino sandėlio stebėjimu. Nuo balandžio vidurio konteineriuose kasdien dirbo įtariami vyrai. Vienas jų, 44-erių vyras iš Nieuwegein nuolat susitikinėjo su kitu įtariamuoju – 43-ejų vyru iš Hagos ir bendrininku iš Rotterdamo. EncroChat pokalbių ir minėtų lokacijų stebėjimas galiausiai padėjo įtariamuosius nustatyti ir surasti.

 

2020-07-31
EPU informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Užkrauti daugiau