Pasieniečių profesinė sąjunga įspėja – mažindami pasienio migracijos pareigūnų skaičių rizikuojame įsileisti „Trojos arklį“

Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos nuomone, šiuo metu, kai mūsų šaliai grasina daugiau nei 5000 Baltarusijoje dislokuotų profesionalių karinės grupuotės „Wagner“ samdinių, kuri oficialiai pripažinta teroristine organizacija (kaip Al Kaida, Boko Haram ar kt.) ir kurios „rankos“ suteptos krauju vykdant karo nusikaltimus visame pasaulyje – Ukrainoje, Sirijoje ir Afrikos valstybėse, neįžvelgti grėsmės – daugiau nei pavojinga.

„Profesinė sąjunga jau išreiškė susirūpinimą ir įspėjo, kad ne viskas yra taip gerai, kaip viešoje erdvėje bando parodyti vidaus reikalų ministrė. Baltarusijos ir Rusijos keliamos grėsmės nacionaliniam saugumui nors ir įrengtas fizinis barjeras, įdiegtos sienos stebėjimo sistemos, nesumažėjo, o hibridinės atakos vyksta kiekvieną dieną“, – sakė Rimantas Liepa, Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas.

Profesinės sąjungos nuomone, jau egzistuojančių grėsmių sąrašą papildo naujos, dėl „Wagner“ samdinių dislokavimo Baltarusijoje,  kylančios grėsmės, tokios kaip galimos diversijos pasienyje su Lietuva, teroristiniai išpuoliai, naujos nelegalių migrantų bangos organizavimas, naikinant ar gadinant įrengtą fizinį barjerą, „Wagner“ samdinių bandymas patekti į Lietuvos Respubliką kartu su nauja migrantų banga bei kt.

Ir tokiu įtemptu metu Nacionalinę pasienio pareigūnų profesinę sąjungą bei Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federaciją pasiekė signalai iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Vidaus reikalų ministerijos apie ketinimą  naikinti, migracinės krizės metu įsteigtą, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Migracijos valdybą ir drastiškai sumažinti pasienio rinktinių Migracijos skyriuose pareigūnų etatų skaičių, kuris po reformos būtų dar mažesnis nei iki krizės.

„Planai silpninti neteisėtos migracijos procesų valdymą verčia kelti klausimus: kam naudingi šie procesai? Kodėl vėl šalies nacionalinis saugumas silpninamas prisidengiant mistiniu funkcijų gryninimu? Gal ministrė nesupranta, ką iš tiesų veikia Migracijos valdyboje ar Migracijos skyriuose dirbantys pareigūnai?“ – teigia R.Liepa.

Pasieniečių profesinės sąjungos pirmininkas labai supaprastintai paaiškino, jog Valstybės sienos apsaugos tarnybos Migracijos valdybos pareigūnai kontroliuoja į Lietuvą iš kitų valstybių atvykusius asmenis, jų atvykimo teisėtumą, tikrina ar jie šalyje yra teisėtai, ar jie nėra Lietuvoje pasibaigus vizos ar leidimo gyventi galiojimui, vykdo šių asmenų grąžinimus ir išsiuntimus iš Lietuvos Respublikos ir t. t.

Statistikos duomenimis 2023 metų pradžioje mūsų šalyje buvo 189,4 tūkst. užsieniečių.

„Tarp tokių asmenų yra deklaruojančių, jog atvyksta studijuoti, ar su darbo viza dirbti, tačiau iš tiesų, jie nei mokosi, nei dirba.  Koks šių atvykėlių tikslas mūsų šalyje sunku nuspėti. Po gražiais kai kurių atvykėlių į mūsų šalį ketinimais, gali slypėti ne tokie dori, gal net ir pavojingi tikslai bei užduotys. Tą byloja ir ženkliai išaugęs skaičius užsieniečių, kurie į Lietuvą atvyko teisėtai, bet Valstybės saugumo departamentas juos pripažįsta keliančiais grėsmę valstybės saugumui. Tokius užsieniečius pasieniečiai turi nedelsiant išsiųsti iš Lietuvos Respublikos. Todėl atsisakydami ar drastiškai sumažindami Migracijos valdybos ir Migracijos skyrių pareigūnų etatus, kurie neva buvo reikalingi tik nelegalios migracijos krizei suvaldyti, galime patys savo rankomis į Lietuvą atverti kelią „Trojos arkliui“, kurio viduje gali slypėti ir tie patys Wagner samdiniai“, – sakė R.Liepa.

Profesinė sąjunga nuoširdžiai tiki, kad Lietuvos Vyriausybėje ir tarp valdančiųjų dar liko neabejingų nacionalinio saugumo klausimams, kurie tokių, šalies saugumui kenksmingų, planų rengėjams neleis jų priimti.

 

2023-07-27
Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More