Jėgos sportininkas Linas Palivonas: „Tiek sporte, tiek gyvenime stengiuosi būti sąžiningas“

Linas Palivonas savo trofėjus papildė dar vienu – Europos štangos spaudimo čempionato  sidabro medaliu. Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos narys, Šiaulių kalėjimo Saugumo valdymo skyriaus specialistas sako, kad sportas jam nėra tik hobis, tai – jo gyvenimo būdas. Tenka pripažinti, kad efektyvus, nes Linas yra net 17 kartų tapęs štangos spaudimo Lietuvos čempionu, o praėjusiais metais Pasaulio policininkų ir ugniagesių žaidynėse (The World Police & Fire Games) iškovojo auksą.

Jėgos sportas – šeimos tradicija

„Sportuoju kone visą savo gyvenimą, nuo 10-ies metų, taigi, jau 32 metus. Nuo vaikystės tai buvo jėgos sportas, nors teko išbandyti sunkiąją atletiką, rankų lenkimą. Tačiau būtent jėgos sportas buvo pirmas pasirinkimas, matyt, todėl, kad tuo užsiėmė mano šeima. Tėtis, senelis, aš, dabar jau ir mano sūnus. Tokia šeimos tradicija“,- šypsosi L. Palivonas.

Sportininkas pripažįsta, kad šiandien daugiau užsiima štangos spaudimu ir gyrų kilnojimu, tačiau jau privengia pritūpimų su dideliais svoriais – laikas pasaugoti sveikatą ir sąnarius.

Dar viena pergalė Lietuvai

Šiemet Linas rinkosi į kurį iš dviejų čempionatų vykti – Pasaulio policininkų ir ugniagesių žaidynes ar Europos štangos spaudimo čempionatą. Sportininkas pasirinko pastarąjį, tačiau pridūrė, kad pamatęs pareigūnų žaidynių rezultatus įsitikino, kad būtų žaidynėse nesunkiai laimėjęs auksą.

LTPF parėmė Lino dalyvavimą Europos štangos spaudimo čempionate, kuriame jis pelnė antrąją vietą, išspaudęs 207,5 kilogramus. Čempionate jis dalyvavo kaip Lietuvos rinktinės sportininkas. Per savo varžybų istoriją, įvairiose amžiaus grupėse L. Palivonas jau 17 kartų pelnė aukso medalius, o šiuo metu dalyvauja M1 grupėje: virš 40-ies metų, svorio kategorijoje iki 120 kilogramų.

Svarbiausia sąžiningas darbas ir požiūris

Paklaustas, kaip atrodo jėgos sportininko diena, Linas pabrėžė nuoseklų darbą: „Bent penkis kartus per savaitę vykstu į sporto klubą, stengiuosi sveikai maitintis ir vartoju reikalingus maisto papildus. Tiesa, esu didelis kovotojas prieš dopingo vartojimą, kas, deja, vis dar yra dažnas reiškinys. Mane per gyvenimą tikrino jau mažiausiai 20 kartų. Stipriai nepalaikau tokio nesąžiningo sporto. Būtent šita savybė, sąžiningumas, man ir padeda tobulėti tiek sporte, tiek gyvenime“, – sako L. Palivonas.

Anot jo, jėgos sportas Lietuvoje šiuo metu gana populiarus ir augantis. O norintiems pradėti tuo užsiimti, jis linki tiesiog imti ir pradėti – turima sporto klubų infrastruktūra Lietuvoje, galimybės tobulėti mokantis internete, iš trenerių ir bendraminčių, viskas ranka pasiekiama.

2023-08-11
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More