L. Soščekienė: „Saugumui ir pareigūnų gerovei privalu skirti daugiau dėmesio“

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos (LTPF) atstovų delegacija lankėsi Briuselyje, Belgijoje, kur susitiko su įvairių tarptautinių organizacijų atstovais. Vizito tikslas – atkreipti dėmesį į sudėtingą situaciją pasienyje su Baltarusija, tebevykdančia hibridinę ataką prieš rytines ES valstybes, iš ekspertinės pusės paaiškinti grėsmes bei pasiūlyti galimus sprendimus. Taip pat – akcentuoti tiesiogiai su tuo dirbančių pareigūnų saugumą bei darbo sąlygas.

„Deja, pasienio ir policijos pareigūnai, kiti su migrantų krize tiesiogiai susiduriantys darbuotojai (pavyzdžiui, mokytojai ar medikai) ir jų teisės dabartiniame naratyve retai prisimenami, – sako LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė. – Mums svarbu, kad tiek mūsų narių, tiek apskritai visos pareigūnų bendruomenės pozicija būtų girdima. Juk būtent jie kasdien mato realią situaciją“.

LTPF atstovavo Loreta Soščekienė, Roma Katinienė, Irmantas Ivanauskas, Egidijus Gudavičius ir Marius Bojarūnas. Per porą dienų atstovai turėjo daug įvairių susitikimų, tarp jų – su Belgijos policijos pareigūnus vienijančios „SLFP Police“ vadovu Peter Smets, Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) vadovybe, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto (EESRK) atstovais, teisėsaugos ataše nuolatinėje Lietuvos atstovybėje ES Tania Griškiene, kultūros, audiovizualinių reikalų ir autorių teisių atašė Vida Gražiene bei Europos Parlamento nariams pateikė laiškus su Lietuvos pareigūnų pozicija dėl situacijos pasienyje su Baltarusija.

Fizinis barjeras pasienyje – visos ES lėšomis             

„Svarbu, kad kuo daugiau sprendimų priėmėjų, politinės įtakos darytojų suprastų grėsmes ir padėtų jas atremti. Mūsų regiono valstybės saugo ne tik savo, bet ir išorinę ES sieną. Dėl to fizinį barjerą finansuoti turėtume ne tik mes, bet visos šalys narės. Taip pat kviečiame įsteigti europinio masto agentūrą, skirtą dalintis informacija, analizuoti ir bendrai atliepti tokias hibridines trečiųjų šalių atakas kaip ši, t. y. dėl politinio šantažo Baltarusijos sukelta migrantų krizė, – paaiškina L. Soščekienė. – Be to, nepamirškime, kad problemiška ne tik autoritariška Baltarusija, bet šalia yra ir Rusija, pašiurpinusi pasaulį užpuldama nepriklausomą Ukrainą. Jei tai nėra ženklas labiau susirūpinti saugumu, tada nežinau, kas dar turi nutikti.“

Tai paaiškinta ir susitikime su Europos profesinių sąjungų konfederacijos vadovais: ETUC generaliniu sekretoriumi Luca Visentini, konfederaciniais sekretoriais Liina Carr ir už migracijos klausimus atsakingu Ludovic Voet. Tai – Europos masto „skėtinė“ organizacija, kuriai LTPF priklauso per Lietuvos profesinių sąjungų konfederaciją.

„Tai komunikavome ir 700 EP nariams parengtuose laiškuose, kuriuos kantriai mėtėme į jų pašto dėžutes Europos Parlamente. Džiugu, kad jau yra europarlamentarų, susidomėjusių saugumo situacija pasienyje ir pareiškusių norą dialogui. Savo ruožtu pakvietėme juos apsilankyti Lietuvoje, surengti susitikimus su specialistais iš savo narių tarpo, tiesiogiai dirbančiais su šiais klausimais, Vidaus reikalų ministerijos ar Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovais“, – sako LTPF pirmininkė.

LTPF taip pat pasinaudojo proga susitikti su Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nariais iš II, t. y. darbuotojams atstovaujančios, grupės.

„Noriu nuoširdžiai padėkoti LPSK atstovėms EESRK Irenai Petraitienei ir Tatjanai Babrauskienei, padėjusioms surengti šį susitikimą su Austrijos atstovu ir šios grupės prezidentu Oliver Röpke .Tai mums suteikė galimybę betarpiškai pasidalinti savo nuogąstavimais bei paraginti kelti fizinio barjero finansavimo klausimą šiame komitete“, – sako L. Soščekienė.

Žinoma, visada naudinga stiprinti ryšius su kitomis organizacijomis, dirbančios panašiais klausimais, tad pasinaudota proga susitikti ir su belgų pareigūnus jungiančia profesinių sąjungų konfederacija  „SLFP Police“, ir su  atstovais iš Lietuvos nuolatinės atstovybės ES.

„Šios kelios dienos buvo intensyvios, bet informatyvios. Tikėkimės, kad tai atneš teigiamų poslinkių siekiant organizacijos tikslų bei užtikrinant geresnį regiono saugumą“,  – apibendrina L. Soščekienė.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2022-03-15
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More