LTPF stiprina tarptautinį bendradarbiavimą

Šiemet Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) sustiprino ambicijas tarptautinėje veikloje.

„Nors nuolat dalyvaujame įvairiuose tarptautiniuose projektuose su užsienio partneriais ir tai mums ne naujiena, šioje kadencijoje išsikėlėme tikslą stiprinti betarpišką bendravimą su analogiškomis užsienio profesinėmis sąjungomis. Jau padarėme nemažai paruošiamųjų darbų ir, tikiuosi, netrukus skinsime pirmuosius pasiekimus“, – pasakoja LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė.

Vienos didžiausių profesinių sąjungų stiprybių – valstybių sienas peržengiantis solidarumas ir galimybė mokytis vieniems iš kitų.

„Juk patiems dviračio išradinėti nereikia: paprasčiau paklausti kolegų, kaip panašioje situacijoje elgėsi jie, su kokiomis bėdomis susidūrė, kokie sprendimai bei kodėl pasirinkti. Būtent dėl to šiuo metu bandome pagilinti bendradarbiavimą su Norvegijos bausmių vykdymo sistemos profesinėmis sąjungomis, – sako L. Soščekienė. – Dabar Lietuvoje kaip tik įgyvendinama plati pertvarka ir tam pasirinktas norvegiškas modelis. Norime geriau suvokti situaciją iš profesinių sąjungų perspektyvos bei užbėgti už akių galimoms problemoms, teikti konstruktyvių ir pareigūnams naudingų pasiūlymų.“

Svarstoma galimybė jungtis į EPSU

Nors LTPF tiesiogiai priklauso Europos policijos sąjungai (European Police Union, EPU), o per Lietuvos profesinių sąjungų konfederaciją – Europos profesinių sąjungų konfederacijai (European Trade Union Confederation, ETUC), Tarptautinei profesinių sąjungų konfederacijai (International Trade Union Confederation, ITUC), Baltijos jūros profesinių sąjungų tinklui (Baltic Sea Trade Union Network, BASTUN) bei kitoms tarptautinėms organizacijoms, vis tik, pirmininkės nuomone, LTPF būtų naudinga jungtis ir prie Europos šakinės federacijos. Tokia organizacija yra Europos viešųjų paslaugų sąjunga (European Public Service Union, EPSU).

„LTPF vienija ugniagesius gelbėtojus, policijos pareigūnus, vadovybės apsaugos pareigūnus, valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnus, viešojo saugumo tarnybos pareigūnus, finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnus, bausmių vykdymo sistemos, muitinės pareigūnus ir Vidaus reikalų ministerijos ligoninės medikus. Tai reiškia, kad esame įvairiapusė organizacija, atstovaujanti  skirtingų vidaus reikalų sistemos institucijų pareigūnams. Kad kuo daugiau mūsų narių galėtų įsitraukti į tarptautinę veiklą, reikia daugiau platformų. Kadangi EPSU sudėtyje yra daug „artimų“ profesinų sąjungų, be to, dirbame tiesiogiai užmezgant dvišalius ryšius su aktualiomis organizacijomis, tikimės, kad netrukus galėsime pasiūlyti daugiau tarptautinių galimybių LTPF bendruomenei“, – tikisi L. Soščekienė.

Ji prideda, kad jau rugpjūtį įvyks pirmasis nuotolinis EPSU atstovų ir LTPF lyderių susitikimas. Po jo geriau paaiškės situacija dėl jungimosi perspektyvų.

„Nenorime jungtis tik dėl jungimosi. Mums svarbi reali nauda mūsų nariams bei visai pareigūnų bendruomenei. Dėl to norime kuo geriau išsiaiškinti situaciją prieš pateikdami LTPF tarybai balsuoti. Vis tik esu nusiteikusi pozityviai: kiek stebėjome iš šono, EPSU visada atrodė aktyvi ir gebanti pasiekti užsibrėžtų tikslų. LTPF galėtų sustiprėti prisijungusi prie jos. Taip pat galėtume atkreipti daugiau dėmesio į mūsų pareigūnų problemas ir Baltijos šalių situaciją dirbant ES lygiu. Vis tik ne visada tai, kas aktualu prancūzų pasieniečiui ar ugniagesiui, bus aktualu mums. Tikiu, kad LTPF buvimas EPSU padėtų įnešti daugiau pusiausvyros bei aiškumo, kas aktualu Europos pareigūnams“, – mano LTPF pirmininkė.

 

LTPF informacija
2022-07-22

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More