Netapkime informacinio karo aukomis

Atsargiai – mes jau dalyvaujame informaciniame kare, netapkime jo aukomis!

Lietuvos pareigūnų bendruomenė ragina išlaikyti budrumą informacinėje erdvėje, nes stebimas labai didelis dezinformacijos suaktyvėjimas ir melagienų sklaida. Tiek mėginant kelti paniką visuomenėje, tiek skatinant nepasitikėjimą Lietuva, Europos Sąjunga ir NATO.

Pirma – nepasiduokite keliamai panikai dėl grynųjų pinigų. Lietuvoje veikiantys bankai dirba be jokių trikdžių, nebūtina užgulti bankomatų ir pulti grynintis.

Antra – labai atsargiai vertinkite informaciją apie skleidžiamą melą dėl santykio su rusakalbiais. Nuraminkite kaimynus kitataučius, jeigu tokių turite. Parodykite vienybę su Lietuvos rusais. Mes – vienoje pusėje. Jeigu žmogus ir „paklydęs“ dėl dezinformacijos, pilamos per rusiškus kanalus, mes esame vienos valstybės piliečiai. Mus sieja daugiau nei skiria. Padėkime jiems, nes dabar Putinui ir Lukašenkai to tik ir tereikia – kad Lietuvoje ar bet kurioje Baltijos valstybėje kiltų nepasitikėjimas ir susipriešinimas su rusakalbiais tų šalių gyventojais.

Nepadėkime Putino ir Lukašenkos propagandai, kurios tikslas – skaldyti ir sieti nepasitikėjimą.

Trečia – labai atsakingai peržvelkime informacinius kanalus, iš kurių semiamės žinių apie karą Ukrainoje. Tiek Facebook grupes, tiek interneto portalus. Dalis žmonių bei nišinių portalų, iki karo deklaravę labai didelį patriotizmą, dabar skelbia informaciją, kuria mėgina sukelti nepasitikėjimą Lietuvos sprendimais. Taip pat mėginama skatinti ir nepasitikėjimą Europos Sąjunga bei NATO.

Mes stiprūs esame tiek, kiek esame vieningi. Šiandien ne laikas ginčytis, kas geresni – kairieji, ar dešinieji.

Šiandien mes kalaviją turime laikyti abejomis rankomis. Informacinis karas – Putino gerai išlavintas ginklas. Bet jį įveikia kritiškas žvilgsnis ir vienybė.

Slava Ukraini! Ji kovoja ne tik už savo laisvę, ji kovoja už viso pasaulio demokratiją. Ir ji laimės!

 

2022-02-28
LTPF inforamcija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More