Ar Vilniaus AVPK viršininkui teismo sprendimai negalioja?

Į Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinę sąjungą kreipėsi pareigūnas, informuodamas, kad iš jo darbo užmokesčio Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas išskaičiavo žalą už netyčia sugadintą tarnybinio telefono aparatą.

Profesinės sąjungos teisininkai, susipažinę su surinkta medžiaga, įvertino, kad materialinės atsakomybės taikymo procedūra dėl sugadinto telefono buvo atlikta pažeidžiant teisės aktų reikalavimus. Atitinkamai buvo paruošti dokumentai teisminiam bylinėjimuisi ir užtikrintas pareigūnų teisėtų interesų atstovavimas teisme.

Vilniaus apygardos administracinio teismo kolegija, išnagrinėjusi bylą, tenkino pareigūno skundą visiškai. Teismas įpareigojo Vilniaus apskr. VPK grąžinti pareigūnui pinigus per vieną mėnesį nuo sprendimo įsigaliojimo dienos.

Teismas sprendime pasisakė, kad atsakovas užvilkino materialinės atsakomybės taikymo procedūrą ir galiausiai pažeidė vieno mėnesio terminą žalai iš darbo užmokesčio išskaičiuoti, taip pat pareigūno veiksmuose teismas neįžvelgė neteisėtos veikos, kaip vieno iš būtinųjų materialinės atsakomybės taikymo elementų.

Nepaisant to, kad nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos jau praėjo daugiau nei du mėnesiai, pareigūno teigimu, Vilniaus apskr. VPK jam pinigų dar negrąžino. Beje, tai ne pirmas kartas, kai Vilniaus apskr. VPK vengia vykdyti teismo sprendimus.

Galbūt Vilniaus apskr. VPK viršininkas mano, kad jo sprendimas turi aukštesnę galią, nei teismo sprendimas. Kita vertus, negalima atmesti galimybės, kad Vilniaus apskr. VPK tiesiog nori finansiškai paremti antstolius.

Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos informacija
2019-10-09

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More