VSAT valdymo komitete – apie atostogas, priedus ir darbo vertinimus

Sausio 18 d., antradienį, susitiko Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) valdymo komitetas.

Jame dalyvavo Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos (LTPF) pirmininkė Loreta Soščekienė ir jos pavaduotojas, Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas Rimantas Liepa.

Posėdyje informuota, kad, atšaukus ekstremaliąją padėtį, jau nuo sausio 15 d. pasienio pareigūnai gali eiti atostogauti.

„Perkeltas nepanaudotas kasmetinių atostogų dienas už 2021 m. bus galima išnaudoti per kitus trejus metus, o sveikatinimo bei papildomas atostogų dienas profesinių sąjungų nariams – per artimiausią pusmetį, – primena R. Liepa. – Žinoma, kad nenukentėtų tarnyba. Ji – pirmoje vietoje.“

Komitete taip pat aptartas priedų pareigūnams, dirbantiems su migrantų krize, klausimas. Kadangi nelegalios migracijos srautai ir krūviai mažėja, priedas bus mažinamas maždaug nuo 10 proc. kas mėnesį. Nebent padėtis vėl pablogėtų.

Trečias svarbus aspektas – pasienio pareigūnų darbo vertinimai. Kaip paaiškina L. Soščekienė, VSAT siūlo ir profesinės sąjungos pritaria, kad tuos, kas pasienyje tiesiogiai dirbo su nelegalia migracija, būtų galima įvertinti ne 0,5 koeficientu, o 1. Galutinį sprendimą dėl kiekvieno pareigūno darbo vertinimo priimtų vadovas.

„VSAT pirminiai skaičiavimai rodo, kad 1 koeficientu būtų galimybė įvertinti apie 900 pareigūnų ir tam būtų skirta virš 2 mln. eurų. 0,5 koeficientu planuojama įvertinti dar 2106 pareigūnus – tam būtų skirta iki 2 mln. eurų“, – vardina R. Liepa.

Anot jo, tai galėtų apimti apie 70 proc. pareigūnų, o perskaičiavus lėšas neeiliniams vertinimams planuojama vertinti dar apie 30 proc. pareigūnų. „Daugiau tikslesnės informacijos pateiksime vėliau, kai paaiškės naujų detalių“, – sako jis.

 

2022-01-20
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More