L. Soščekienė. Priemokos pataisos pareigūnams už pavojingą darbą turėjo būti mokamos visus metus

Lietuvos teisaugos pareigūnų federacija (LTPF) ne kartą kreipėsį į Kalėjimų departamentą prie LR teisingumo ministerijos dėl priemokų mokėjimo už pavojingą darbą pataisos pareigūnams. Prieš keletą dienų susipažinome su Teisingumo ministerijos 2019-04-23 raštu Nr. 7R-2552 „Dėl priemokos už pavojingą darbą“.

Jame Kalėjimų departamento maloniai prašoma nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. užtikrinti atitinkamų pataisos įstaigų pareigūnams (darbuotojams) priemokos už pavojingomis darbo sąlygomis mokėjimą.

Teisingumo ministro pasirašytame rašte įvardinama, kad minimos priemokos mokėjimą pataisos pareigūnams numato LR vidaus tarnybos statuto 56 str. 1d. 3 p. Taip pat LR Vyriausybės yra patvirtintas Pavojingų darbų sąrašas, į kurį atsižvelgus turėtų būti priimamas atitinkamas sprendimas dėl priemokos. Šiame sąraše yra nustatyti tam tikri pavojingi darbai, kurie yra aktualūs sprendžiant klausimą, ar pataisos pareigūnui mokėti priemoką už pavojingą darbą.

Pasak LTPF pirmininkės Loretos Soščekienės, teisingumo ministro E. Jankevičiaus pasirašytas raštas dėl priemokų mokėjimo yra pakankamai aiškus ir pagrindžiantis šių priemokų mokėjimo būtinybę. Tačiau visiškai nesuprantama, kodėl priemokų mokėjimą „maloniai prašoma“ užtikrinti nuo rugsėjo 1 d. LTPF jokiu būdu negali sutikti su tokiu prašymu, kadangi visiškai aišku, jog pavojingos sąlygos, o būtent – psichikos ligoniai, sergantys alkoholine ar toksikologine psichoze, ŽIV, virusiniais hepatitais, niežais ir kt. vasarą neatostogaus, o bus įkalinimo įstaigose ar bendraus su probacijos pareigūnais.

Mūsų federacija jokiu būdu nesutiks su tokiu „vasaros atostogų“ laikotarpiu, esame įsitikinę, kad priemokos privalo būti mokamos visus metus ir to reikalausime tiek iš Teisingumo ministerijos, tiek iš kalėjimų departamento vadovų.

 

LTPF informacija
2019-04-26

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More