Teisingumo ministerija atstatė teisingumą

Šiandien, spalio 27-ąją, įvyko Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos (LTPF) bei Teisingumo ministerijos ir Lietuvos Probacijos tarnybos atstovų susitikimas. Jame spręstas klausimas – Probacijos tarnybos šakos kolektyvinė sutartis.

Pasak Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkės Loretos Soščekienės, pastaruosius mėnesius probacijos pareigūnai ir darbuotojai gyveno nežinioje bei nebegalėjo naudotis papildomomis kolektyvinės sutarties teikiamomis naudomis.

Nuo liepos 1 d. Kalėjimų departamentas ir Lietuvos probacijos tarnyba atskirti. Nors pastaroji aiškiai yra bausmių vykdymo sistemos dalis, tuomet informuota, kad jos pareigūnams nebegalios Bausmių vykdymo sistemos kolektyvinė šakos sutartis.

„Taigi, ana tarsi negalioja, o nauja nepasirašyta – žmonės nukenčia. Visgi džiugu, kad po šiandienos susitikimo šis klausimas išspręstas. Išaiškinta, kad Probacijos tarnybai galioja dabartinė Bausmių vykdymo sistemos kolektyvinė šakos sutartis, o jos pareigūnams bus atstatytos naudos, kuriomis negalėta naudotis per šį neaiškumo laikotarpį. Pabrėšiu – niekas neprarasta, bet „atkelta“. Vadinasi, jei profesinių sąjungų nariai nepasinaudojo papildomomis atostogų dienomis, tai galės padaryti dabar“, – paaiškina L. Soščekienė.

„Sveikiname tokį sprendimą ir džiaugiamės, kad probacijos pareigūnams ir darbuotojams grąžintos geresnės socialinės naudos ir garantijos“, – pažymi LTPF pirmininkė.

Žinoma, Lietuvos probacijos tarnyba turi savos specifikos, tad, jei atsiras poreikis susitarti dėl jai būdingų specifinių aplinkybių, į Bausmių vykdymo sistemos kolektyvinę šakos sutartį bus galima įterpti tam skirtą skirsnį.

 

2022-10-27
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More