Pareigūnų skiepijimo prioritetas vis dar neaiškus

Pareigūnų skiepijimo klausimas keltas Europos sąjungos lygmeniu. Europos komisija (EK), atsakydama į Europos policijos profesinės sąjungos (EPU-) kreipimąsi, nurodė, kad pareigūnų skiepijimo svarba buvo diskutuojama su Europos sąjungos šalimis narėmis.

EK iškėlė rekomendaciją įtraukti juos į skubesnes prioritetines skiepijimo grupes. Tačiau galutinius sprendimus dėl grupių paskirstymo šalys narės priima individualiai.

Šiuo klausimu į Lietuvos Respublikos Vyriausybę mes kreipėmės vasario pradžioje, kai pastebėjome, kad pareigūnai, nors įtraukti į prioritetines grupes, eilėje buvo vis stumiami žemyn.

„Praėjo mėnuo, bet situacija nepasikeitė. Į mūsų prašymą sureagavę Vyriausybė ir Vidaus reikalų ministerija jį įvertinti ir veiksmų imtis perdavė Sveikatos apsaugos ministerijai. Tačiau nei iš Sveikatos apsaugos, nei iš Teisingumo ministerijų jokio atsakymo iki šiol nesulaukėme.

Pareigūnai vis dar laukia ilgoje eilėje. Nors kasdien, vykdydami savo tarnybą, kontaktuoja su daugybe žmonių. Tiek patruliuojant, tiek vykstant į iškvietimus, o dar ir vykdant karantino ribojimų laikymosi bei judėjimo tarp savivaldybių kontrolę. Toks atsakingų ministerijų reakcijos tempas nuvilia, o nepriimami sprendimai užsikrėtimo galimybių tikrai nemažina. Nenuostabu, kad atvejų skaičiai visoje šalyje nemažėja“, – susirūpinimą reiškia Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė.

 

2021-03-04
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More