Europos komisija teikia rekomendaciją pripažinti Covid-19 profesine pareigūnų liga

V. Sščiavinsko nuotr.

Laikas bėga, virusas toliau siaučia, bet Lietuvos pareigūnai savo skiepijimo eilės taip ir nesulaukia.

„Skiepijimas nuo Covid-19 Lietuvoje prasidėjo prieš keletą mėnesių. Per tą laiką jau keliskart kreipėmės į valdžios institucijas su prašymais kuo greičiau pradėti pareigūnų skiepijimą nuo Covid-19. Tačiau situacija nejuda iš vietos. Tūkstančiai pareigūnų Lietuvoje ir toliau kasdien kontaktuoja su šimtais žmonių, vykdo karantino ir judėjimo ribojimų kontrolę, tačiau neskubama jų apsaugoti nuo grėsmės užsikrėsti“, – pasakoja LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė.

Pareigūnų skiepijimo klausimą dar vasario pradžioje Europos policijos profesinės sąjungos (EPU) prezidentas Gerrit van de Kamp adresavo Europos komisijos pirmininkei Ursulai von der Leyen. Taip pat, EPU prašė komisijos iškelti diskusijai klausimą dėl Covid-19 pripažinimo kaip galima pareigūnų profesine liga, dėl daugybės užsikrėtimo atvejų, įvykstančių būtent tarnybos metu.

Europos komisija, reaguodama į profesinės sąjungos rūpestį, pareigūnų prioritetinį skiepijimą ES šalims narėms nurodė kaip rekomendaciją. Lygiai taip pat, kaip rekomendaciją, komisija nurodė valstybėms pripažinti Covid-19 kaip vieną iš galimų profesinių ligų, patenkančių į infekcinių bei parazitinių ligų grupę.

Plačiau apie EPU ir Europos komisijos sutarimus galite paskaityti ČIA.

Norime tikėti, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybė atsižvelgs į Europos komisijos rekomendacijas ir kuo skubiau priims tinkamus sprendimus pareigūnų atžvilgiu.

 

2021-03-16
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More