EPU palaiko LTPF kreipimąsi dėl migracijos krizės į ES institucijas

Europos policijos sąjunga (EPU) ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) laiškais kreipėsi į Europos Komisijos pirmininkę Ursulą von der Leyen, ragindamos palaikyti du pagrindinius LTPF siekius, galinčius padėti veiksmingiau kovoti su autoritarinio Baltarusijos režimo sukelta migracijos krize Rytų Europoje.

„Iš tarptautinės pareigūnų bendruomenės sulaukiame nemažai paramos. Tie, kas tiesiogiai dirba siekdami užtikrinti visuomenių saugumą, supranta, kad dabartinė krizė prie išorinės Europos Sąjungos sienos nėra tik Lietuvos, Latvijos ar Lenkijos problema. Dėl to yra plačiai palaikomas Lietuvos kvietimas ES šalims narėms prisidėti prie fizinio barjero prie sienos su Baltarusija įrengimo sąnaudų. Tikimės, kad tai supras ir pagrindinės ES institucijos ir bus parodytas solidarumas, kurio šiuo metu taip reikia Europai“, – sako LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė.

Kitas pareigūnų bendruomenės siekis – įkurti Europos ekspertinį centrą, skirtą bendrai atliepti trečiųjų šalių pastangas paveikti ir destabilizuoti ES šalis nares. Kitaip tariant – kurio tikslas būtų analizuoti hibridines grėsmes ir koordinuoti bendrą tarptautinį atsaką.

„Dabartiniai geopolitiniai pokyčiai paskatino Europos Sąjungą labiau prioritetizuoti Europos (geopolitinio) saugumo politikos formavimą, siekiant atliepti trečiųjų šalių keliamas visų tipų  grėsmes. Europos policijos sąjunga tokį žingsnį skatino jau daug metų. <…> Dėl to kviečiame steigti Europos ekspertinį centrą, kur valstybės galėtų dalintis problemomis, patirtimi ir požiūriais, kaip drauge atliepti bet kokių formų trečiųjų šalių pastangas didinti nestabilumą“, – rašoma bendrame EPU ir LTPF kreipimesi.

L. Soščekienė prideda, kad dėl įtemptos politinės situacijos, kai nežinia, ar ES pašonėje du nedemokratiški režimai nesukels plataus masto karinio konflikto, į saugumą ir jį siekiančių užtikrinti pareigūnų gerovę būtina žiūrėti kur kas rimčiau nei iki šiol.

 

2022-02-23
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More