Nuo spaudimo iki bendradarbiavimo – apie politikų ir policijos profesinių sąjungų santykius diskutuos konferencijoje Seime

Lapkričio 17 d. Lietuvos policijos profesinė sąjunga (LPPS) Seime organizuoja konferenciją „Policijos profesinių sąjungų vaidmuo valstybėje. Santykis su politikais – nuo spaudimo iki bendradarbiavimo“, kurioje su žinomais politikais, ekspertais ir profesinių sąjungų atstovais analizuos profesinių sąjungų ir politikų tarpusavio santykius ir krizes.

„Tiek Lietuvos policijos profesinė sąjunga, tiek ir kitos vidaus reikalų sistemoje veikiančios profesinės sąjungos, kaip burtažodį kartoja – „reikalingas konstruktyvus socialinis dialogas“. Visų pirmiausia, tai bet kurios profesinės sąjungos veiklos esminis bruožas ir poreikis. Geriausias darbo ir poilsio sąlygas mūsų pareigūnams galime užtikrinti tik veikdami kartu su valstybe, taigi su joje tarnaujančiais politikais“, – pasakoja konferencijos organizatorė, LPPS pirmininkė Roma Katinienė, konferencijoje pristatysianti LPPS 15 metų veiklos rezultatus.

Apie tai, kaip turėtų vykti mainai tarp valdžios ir profesinių sąjungų trečiadienį diskutuos Seimo narys Saulius Skvernelis, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas Dainius Gaižauskas, Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos, vienijančios 22 statutinių pareigūnų profesines sąjungas ir 8 filialus, pirmininkė Loreta Soščekienė, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė, buvęs Valstybės saugumo departamento direktorius Povilas Malakauskas ir politologė Jolanta Bielskienė.

Konferencijos metu taip pat bus aptarti iššūkiai, su kuriais susiduria policija valdant krizes bei 2022 metų finansavimas. Šias temas analizuos vidaus reikalų viceministras Vitalij Dmitrijev, Seimo vicepirmininkas Jonas Jarutis, Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, Policijos Generalinis komisaras Renatas Požėla bei Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė.

Po diskusijų renginyje planuojama pristatyti ir priimti LPPS parengtą Rezoliuciją dėl krizės Baltarusijos pasienyje. Ja Lietuvos pareigūnai ragins Europos komisiją ir Europos sąjungos valstybių Vyriausybes imtis aktyvesnių veiksmų, sprendžiant krizę – finansuoti fizinių barjerų įrengimą prie išorinių ES sienų, susilaikyti nuo veiksmų, kurie apsunkina prie išorinių ES sienų esančių valstybių nacionalinio saugumo užtikrinimo priemonių įgyvendinimą ir organizuoti efektyvią informavimo kampaniją, kad atvykstantys migrantai netaptų hibridinio karo įrankiais.

Iškart po to įvyks trumpa spaudos konferencija apie priimtą Rezoliuciją. Konferencijoje dalyvaus Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas Dainius Gaižauskas, Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė, Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė ir European Police Union (EPU) vadovas Gerrit van de Kamp.

Renginys prasidės 10:00 val., Seimo III rūmų konferencijų salėje, Renginį moderuos žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė.

 

2021-11-16
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More