Su Europos policijos sąjungos vadovu buvo aptartas Baltarusijos režimo vykdomas hibridinis karas

Lapkričio 16 d., antradienį, Lietuvos teisėsaugos pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkė Loreta Soščekienė, Europos policijos sąjungos (EPU) prezidentas Gerrit van de Kamp ir Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė Vidaus reikalų ministerijoje susitiko su viceministru Vitalij Dmitrijev bei Policijos generalinio komisaro pavaduotoju Sauliumi Tamulevičiumi.

Susitikimo metu aptartas Baltarusijos režimo vykdomas hibridinis karas prie Europos Sąjungos išorinės sienos ir kuo galėtų padėti didžiausia, daugiau kaip 800 tūkst. pareigūnų vienijanti, EPU.

Susitikimo dalyviai sutarė, kad Lietuvos pareigūnai negali būti gyvu barjeru susiduriant su hibridine ataka, todėl būtina tartis dėl fizinio barjero ir kitų priemonių reikalingų sienos apsaugai, finansavimo bei diegimo, taip pat būtina vieninga sienos stebėjimo sistema, Be to, vertėtų apsvarstyti ir naujos Europos lygio institucijos, kuri padėtų rinkti ir dalintis informacija apie pasienio grėsmes, koordinuoti bendrą šalių narių atsaką, steigimo.

„Lietuva, Lenkija, Latvija puikiai žino, kas vyksta, čia sukaupta daug patirties, deja, informacijos sklaida per mažai struktūrizuota ir Vakarų valstybės ne visada suvokia tikrąją padėtį. Norint atliepti ne tik šią, bet ir ateities hibridines grėsmes, būtina pagerinti šį aspektą“, – per susitikimą VRM pabrėžė EPU prezidentas.

Tuo metu pareigūnams atstovaujančių profesinių sąjungų pirmininkės Loreta Soščekienė ir Roma Katinienė pabrėžė, kad reikalingam fiziniam barjerui su Baltarusija finansuoti būtinas visų ES šalių solidarumas. Ši krizė – ne tik Lietuvos ar Lenkijos, o visos Europos Sąjungos šalių reikalas. „Vis tik Lietuva gina ne tik savo, bet visos ES išorės sieną“, – teigia L.Soščekienė.

Tuo metu R. Katinienė pabrėžė, kad labai svarbu tiek Lietuvos valdžios institucijoms, tiek kitoms organizacijoms kalbėti viena kalba ir veikti solidariai siekiant bendrų valstybei svarbių tikslų.

2021-11-18
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More