Antroji kolektyvinė sutartis VRM Medicinos centre

Kovo 30 d. pasirašyta Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro darbuotojų profesinės sąjungos kolektyvinė sutartis. Kaip sako profesinės sąjungos pirmininkė Danguolė Veličkienė, prie to eita trejus metus. Nors – kaip visada būna – norėta dar geresnio susitarimo, vis tik blynas neprisvilo.

Ši kolektyvinė sutartis galios dvejus metus. Šalių susitarimu ji gali būti pratęsta, kol bus pasirašyta nauja, bet ne ilgiau kaip ketverius metus.

Pagerinimų daug                              

VRM Medicinos centras pavaldus Vidaus reikalų ministerijai, tad jį papildomai apriboja įvairūs įstatymai bei įsakymai. Dėl to, pasak D. Veličkienės, derybų reikalavimai ne visada galėjo būti tokie ambicingi, kaip norėtųsi darbuotojams.

Nepaisant to, įvairių papildomų naudų kolektyvinėje sutartyje pasiekta. Pavyzdžiui, Rugsėjo 1-ąją tėvams bus suteikta visa laisva diena, paliekant vidutinį darbo užmokestį, kad galėtų palydėti vaikus. Suderėta, kad darbuotojams, kuriems privalomas sveikatos patikrinimas, tai bus įskaityta į darbo laiką, paliekant vidutinį darbo užmokestį, be to, darbdavys padengs išlaidas.

Labai svarbu, kad, mirus artimajam (tėvui, mamai, broliui sesei, įtėviui, įvaikiui ar partneriui/-ei), bus suteikta laisva diena dalyvauti laidotuvėse, o iš Medicinos centro lėšų gali būti skiriama materialinė pašalpa iki 5 minimalių mėnesio atlyginimų dydžio. Sutarta ir dėl galimybės darbuotojams gauti pašalpas stichinių nelaimių, sunkios ligos bei sudėtingos materialinės padėties atvejais. Visi tokie kreipimaisi svarstytini individualiai – remiantis pateiktais dokumentais.

„Tai laikome dideliu profesinės sąjungos pasiekimu, kas daug ką atperka“, – akcentuoja D. Veličkienė.

Taip pat kolektyvinė sutartis suteikia galimybę tiesioginio vadovu siūlymu darbuotojui skirti papildomą premiją, pavyzdžiui, sulaukus jubiliejaus.

Pirmininkė prideda, kad profesinė sajunga pasiekė, jog, žmogui dirbus 10 metų, 3 proc. didėtų atlyginimo koeficientas: „Dėl to daug dirbta su teisininkais. Kadangi Medicinos centro steigėjas yra VRM, daug dalykų kolektyvinėje sutartyje turėjome derinti ne tik su darbdaviu, bet ir VRM teisininkais“.

„Dar pridėčiau, kad, kai darbuotojas įspėjamas apie atleidimą iš darbo, jam suteikiama galimybė ieškotis naujos darbovietės darbo metu. Tai gali sudaryti 15 proc. buvusio darbo laiko normos, šiuo laikotarpiu paliekant vidutinį darbo užmokestį“, – paaiškina D. Veličkienė.

Papildomos naudos nariams        

Naujoji kolektyvinė sutartis apims visus VRM Medicinos centro darbuotojus, bet profesinių sąjungų nariai turės ir papildomų naudų.

„Nariams bus suteikiamos dvi papildomos atostogų dienos bei prisidės papildoma diena už stažą įstaigoje pradirbus 10 metų. Be to, pagal Nacionalinę kolektyvinę sutartį profesinių sąjungų nariai papildomai turės 5 sveikatingumo dienas. Dar paminėčiau, kad nariai gauna papildomas 24 valandas per metus profesinių sąjungų veiklai, paliekant VDU (tarybos nariai – truputį daugiau). Tarkim, jei norima dalyvauti mokymuose, konferencijose ar panašiose profesinės sąjungos veiklose“, – vardija pirmininkė.

Taip pat pridėtina, kad, jei Medicinos centre dėl ekonominių ar struktūrinių pokyčių mažinamas darbuotojų skaičius, profesinės sąjungos nario darbdavys negali atleisti iš darbo be profesinės sąjungos tarybos sutikimo.

D. Veličkienė sako, kad derybos nebuvo lengvos, bet visko nereikalaujant iš karto, o po truputį, mažais žingsniais keliaujant link tikslo, pasiektas tikrai neblogas rezultatas. Padėjo ir tai, kad vadovas nebuvo neigiamai nusiteikęs prieš kolektyvinę sutartį ir vyko konstruktyvios derybos.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2022-03-07
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More