Vyriausybė neskuba pareigūnams atlyginti už darbą siekiant suvaldyti pandemiją

Vasario pradžioje Vyriausybė iš rezervo skyrė papildomų lėšų policijos pareigūnams už darbą valdant Covid-19 plitimą, iš kurių jiems buvo sumokėta už gruodžio mėnesį. Tuo tarpu, toks pats rizikingas ir padidinto krūvio darbas vykęs sausį ir tebesitęsiantis iki šiol, liko neįvertintas.

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija prašo Vyriausybės įvertinti tai, kad pasikeitusiomis bei sudėtingomis darbo sąlygomis pareigūnai dirba toliau ir kompensuoti visas iš įstaigų biudžeto jų darbo užmokesčiui paskirtas lėšas.

„Esame dėkingi Vyriausybei, kad sunkus pareigūnų darbas pastaraisiais mėnesiais buvo įvertintas. Policijos pareigūnai tiesiogiai dalyvavo Covid-19 viruso plitimo suvaldyme – vykdė ir tebevykdo judėjimo tarp savivaldybių ir karantino režimo laikymosi kontrolę. Kasdien jie kontaktuoja su šimtais žmonių, tarp kurių gali būti ir užsikrėtusiųjų. Daugeliui padidėjo darbo krūvis dėl poreikio pavaduoti kolegas, esančius saviizoliacijoje. Į šias darbo sąlygas turi būti atsižvelgta ir už didesnį krūvį tinkamai atlyginta, neišskiriant sausio ir vasario mėnesių, nes papildomos funkcijos vis dar vykdomos“, – kreipimąsi komentuoja federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė.

Be to, policininkai nėra vieninteliai dirbantys tokiomis sąlygomis – panašias pareigas atlieka ir pasieniečiai. Jie tarnybos metu taip pat neišvengiamai turi kontaktuoti su žmonėmis.

Pareigūnų bendruomenė prašo Vyriausybės vadovaujantis teisės aktų reikalavimais skirti papildomų lėšų darbo užmokesčiui už darbą sausio ir vasario mėnesiais. O įstaigų vadovybių prašoma šias lėšas sąžiningai paskirstyti visiems prie pandemijos valdymo prisidedantiems pareigūnams, už visą esamą ir būsimą karantino režimo kontrolės vykdymo laikotarpį.

 

2021-02-12
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More