Loreta Soščekienė: Susitelkę atsakingai dirbantys pareigūnai to paties tikisi ir iš visuomenės

LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė

Praėjusi savaitė, kaip ir daugumos biurų darbuotojų,  taip ir LTPF vadovams buvo „telefoninė“. Sulig pirma karantino diena iškilo daug spręstinų klausimų, tiek objektyvių, kaip padėti pareigūnams, auginantiems vaikus, tiek subjektyvių. Gesinant keistus ir bereikalingus konfliktėlius su vadovais. Nors didžioji policijos įstaigų vadovų dalis tikrai dirba labai atsakingai ir supranta, kad dabar visi esame vienoje fronto linijoje, vis tik atsiranda vienas – kitas, keliantis nereikalingas įtampas.

Pirmiausia kreipiausi į visų statutinių įstaigų vadovus prašydama užtikrinti tinkamą pareigūnų ir darbuotojų aprūpinimą apsaugos priemonėmis ir pagal galimybes sudaryti sąlygas dirbti nuotoliniu būdu. Ypač sergantiems lėtinėmis ligomis ir vyresnio amžiaus pareigūnams bei darbuotojams. Kadangi beveik visose statutinėse įstaigose dirba ir daug moterų, prašėme, kad būtų sudarytos saugios darbo sąlygos besilaukiančioms pareigūnėms.

Įstaigų vadovai daugiau ar mažiau palankiai, bet atsižvelgė į LTPF prašymus. Be abejo, visų galimybės skirtingos, bet paėmus bendrai, didesnių nesusipratimų nebuvo. Kai kur jie kilo dėl kitų priežasčių.

Labai svarbu ir tai, kad esant tokiai ekstremaliai situacijai pareigūnai galėtų suderinti šeimyninius įsipareigojimus. Turime tikrai daug LTPF narių, pareigūnų, kurių šeimoje ir tėtis, ir mama dirba vienoje įstaigoje. Uždarius darželius ir mokyklas, dauguma pareigūnų, taip pat, kaip ir daug tėvų Lietuvoje, susidūrė su rimtu iššūkiu. Išties, ne visi turi kur palikti savo atžalas, juolab, kad vaikų nerekomenduojama palikti vyresnio amžiaus šeimos narių priežiūrai.

Pastarosiomis dienomis asmeniškai bendravau su daugeliu vadovų. Nors procesai ir nevyksta taip sklandžiai, kaip mes norėtume, tačiau galiu patikinti, kad tikrai daroma viskas, kad pareigūnai, ypač tie, kurie yra priešakinėse fronto linijose, būtų tinkamai aprūpinti. Sutarėme, kad jei bus reikalinga profesinių sąjungų pagalba, nedelsiant būsime informuoti. Atėjo toks metas, kada turim stovėti vieni šalia kitų ir dirbti ranka rankon, tam tikras problemas ir nesusikalbėjimus nustumti į šalį.

Vis tik, kai kurie vadovai net ir šiomis dienomis atranda laiko paauklėti pavaldinius už nesuderintus klausimus departamento vadovams. O kai kam net šovė į galvą „užsiimti agitacija“ ir pradėti raginti pareigūnus išstoti iš profesinių sąjungų! Tarsi darbuotojų teises ginanti organizacija būtų pavojingesnė už virusą.

LTPF organizacijų pirmininkai kasdien tiesiogiai ir telefonu bendrauja su savo nariais, domisi darbo sąlygomis, aprūpinimu. Jei reikia, patys pasirūpina narių ir kolegų saugumu. Vieni padeda įsigyti dezinfekcinio skysčio, kiti ieško ir užsakinėja respiratorius ir apsaugines kaukes. Žinoma, procesas nėra toks greitas, kaip norėtųsi – tam tikros prekės tapo deficitinėmis ir pabrango net po kelis kartus.

Tačiau pareigūnai, su kuriais man pačiai teko asmeniškai bendrauti, tikrai neverkšlena. Jie puikiai supranta savo pareigą ir nesislepia už kolegų nugarų.

Mieli kolegos, galbūt nepasikalbėsime su kiekvienu iš jūsų asmeniškai, nepaklausime ir nepadėkosime, tad naudodamasi proga, noriu tai padaryti čia ir dabar. Sakau AČIŪ jums, kad nepabūgote ir šios grėsmės akivaizdoje, atliekate savo pareigą, nestokojat optimizmo ir gero humoro jausmo.

Tikiu, kad ir visuomenė vis geriau suvoks, jog dabar ne laikas mandrystėms ir konfliktams bei laikysis karantino sąlygų, taip saugodami ir save, ir jus.

 

2020-03-23
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More