Vizitai į įstaigas – būdas dalintis gerąja praktika

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos (LTPF) komanda – filialų Šiauliuose, Alytuje ir Vilniuje atstovai praėjusį penktadienį su darbo vizitu apsilankė Panevėžio moterų kalėjime.

„Apsilankymai įstaigose – tapo tradicija. Federacijos filialų atstovai susitinka tai vienoje, tai kitoje įkalinimo įstaigoje, įvertina darbuotojų darbo sąlygas, nuteistųjų sąlygas, dalinasi patirtimi, pastebėjimais. „Gyvi“ susitikimai duoda naudos, nes jau jų metu, pastebėję gerosios praktikos pavyzdžių kolegos sako, kad ją norėtų parsivežti į įstaigą, kurioje dirba ir pritaikyti. Jie dalinasi  problemų sprendimo būdais. Be to, skirtingose įstaigose tą patį darbą dirbantys žmonės susipažįsta, bendrauja – tai taip pat vertinga“, – apie tradiciją lankytis įstaigose sakė LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė.

Įstaigoje LTPF delegaciją priėmė, netikėtai čia apsilankęs, Kalėjimo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Linas Nanartavičius, panorėjęs pats pasitikti delegaciją ir sudalyvauti susitikime bei l.e.p. Panevėžio moterų kalėjimo viršininkė, Resocializacijos skyriaus viršininkė Aušra Janevičienė.

Kalėjimo tarnybos direktoriaus pavaduotojas sakė, jog jį nustebino kaip organizuojamas darbas Panevėžio moterų kalėjime, kaip gerai darbuotojai jaučiasi ir pati atmosfera, kurioje nėra įtampų. L.Nanartavičius palinkėjo LTPF komandai darbingo vizito.

LTPF delegacija apėjo visą įstaigą, kuri, beje, yra ir seniausia kalėjimo įstaiga Lietuvoje, susitiko ir kalbėjosi su darbuotojais, taip pat nuteistosiomis, pasižiūrėjo, kokios sąlygos sudarytos tiek vieniems, tiek kitiems.

„Iš tiesų, tai ką pamatėme –  maloniai nustebino. Palyginus įkalinimo įstaigas, kuriose teko lankytis, Panevėžio moterų kalėjimas paliko bene geriausią įspūdį. Įstaiga kompaktiška, švari, tvarkinga, darbuotojams sudarytos labai geros darbo sąlygos. Pakankamai geros – ir nuteistųjų sąlygos“, – po apsilankymo sakė LTPF pirmininkė L.Soščekienė.

LTPF pirmininkė pamačiusi, kokios puikios sąlygos sudarytos nuteistosioms sportuoti, sakė, jog norėtų, kad būtų atrasta vieta įrengti sporto salę ir darbuotojams.

„Mus kaip profesinės sąjungos atstovus vis dar nuvilia požiūris, kad svarbiausias – nuteistasis, nors mūsų nuomone, tiek darbuotojams, tiek nuteistiesiems turi būti užtikrintos geros sąlygos“, – sakė L.Soščekienė.

Su LTPF komanda atvykusi Vilniaus kalėjimo Saugumo valdymo specialistė Jelena Andrijauskienė gyrė Panevėžio kalėjimo kolektyvą, kuris, jos nuomone, puikiai tvarkosi.

„Apsilankius jaučiasi, kad čia dirba labai gera komanda, kuri bendradarbiauja, padeda vieni kitiems ir tai matosi“, – įspūdžiais dalijosi Jelena.

Darius Čekavičius, dirbantis Vilniaus kalėjime, pastebėjo, jog įstaiga gerai tvarkosi, darbuotojų darbo sąlygos čia labai geros.

„Pagrindinės problemos, kiek girdėjome iš darbuotojų – darbuotojų trūkumas bei nuteistųjų konvojavimas į ligonines. Šią problemą artimiausiu metu esame išsikėlę nagrinėti kartu su Kalėjimų tarnyba Valdymo komitete. Darbuotojai noriai rodė įstaigą, papasakojo apie savo darbą, problemas nieko nepudruodami. Toks ir buvo vizito tikslas – pasidalinti gerąją praktika. Labiausiai nustebino įstaigos kompaktiškumas ir darbuotojų darbo sąlygos. Matome, kad problemos yra sprendžiamos čia ir dabar, nelaukiant, kad kažkas kitas padarys“, – sakė D.Čekavičius.

Ir nors apsilankymai tokiose įstaigose visada palieka slogų įspūdį vien dėl savo funkcijos, šviesos suteikė pati atmosfera Panevėžio moterų kalėjime: švara, pagarba, pasitikėjimas vieni kitais, ypatingai darnus kolektyvas.

„Po tokių susitikimų ir vizitų visada galvoju, kokios patirties kolegos parsiveš į savo įstaigą, ką pavyks pritaikyti, kaip pagerės jų darbo sąlygos, kokias problemas mes, kaip Federacija galime padėti išspręsti. Bet, mano nuomone svarbiausia šiuose apsilankymuose – geroji praktika ir apsikeitimas žiniomis, patirtimi. Tai – neįkainojama“, – sakė LTPF pirmininkė.

 

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Užkrauti daugiau