Pareigūnai palaiko 4 darbo dienų savaitės iniciatyvą auginantiems vaikus

Šiandien Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos (toliau – LTPF) atstovai susitiko su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte – Nielsen dėl jos užregistruoto įstatymo projekto, kuriuo norima suteikti galimybę viešojo sektoriaus atstovams, auginantiems vaikus iki 3 metų, dirbti 4 darbo dienas. Pareigūnai tikisi, kad priimant šį įstatymą jie neliktų nuošalyje.

„Mes labai teigiamai vertiname Seimo pirmininkės iniciatyvą šeimų atžvilgiu ir palaikome  siūlomas idėjas. Tikime, kad teisinio reguliavimo pokyčiai sudarytų realias sąlygas derinti darbo ir šeimos interesus tėvams, auginantiems vaikus iki 3 metų, bei taps sektinu pavyzdžiu visiems darbdaviams“,- sako LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė.

Pasak jos, LTPF atstovų vizito pas Seimo pirmininkę tikslas – atkreipti dėmesį į vidaus tarnybos sistemos pareigūnus.

L. Soščekienės teigimu, pareigūno profesiją vis dažniau renkasi moterys. Pavyzdžiui, kai kuriuose policijos komisariatuose daugiau kaip pusę pareigybių užima būtent moterys, o bendras moterų skaičius policijoje siekia apie 42 proc. Todėl darbo ir šeimos interesų derinimas ne mažiau svarbus ir pareigūnų bendruomenei. LTPF nuomone, įstatymo projekto nuostatos dėl 32 valandų per savaitę darbo laiko normos turi būti įtvirtintos ir Vidaus tarnybos statute.

Susitikimo metu su parlamento pirmininke LTPF atstovės taip pat kalbėjo kaip moterims padėti siekti karjeros statutinėse įstaigose bei pasiekti vadovaujamų pozicijų.

„Šiandieninį susitikimą vertinu kaip labai konstruktyvų ir teikiantį vilčių, jog gerinant sąlygas auginantiems vaikus, pareigūnai taip pat galės naudotis visomis paskatomis“,- po susitikimo teigė pareigūnų atstovė.

 

2021-09-27
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More