LTPF spaudos konferencija. Bausmių vykdymo sistemos reforma ruošiama ant melo pamatų

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) kviečia į spaudos konferenciją dėl Teisingumo ministerijos rengiamos Bausmių vykdymo sistemos reformos. Ji vyks lapkričio 26 d., penktadienį, 10 val. BNS spaudos centre (Saltoniškių 9B, Vilnius).

Spaudos konferencijoje dalyvaus LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė, Vilniaus pataisos namų profesinės sąjungos vadovas Darius Čekavičius ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos vadovas Kęstutis Pauliukas. 

Pasak L. Soščekienės, profesinės sąjungos nepritaria dabartiniam Bausmių vykdymo sistemos reformos projektui ir yra įsitikinusios, kad ji ne padės, o ją susilpnins. „Mes matome dar vieną reformą dėl reformos ir netikime, kad tai atneš norimą proveržį. Teorijoje gal ir gražiai atrodo, bet daug ryšio su realybe neturi. Mūsų nariai, dirbantys šioje srityje, galėjo apie tai perspėti anksčiau, deja, šios sistemos profesionalų patirtis ministerijai nepasirodė įdomi rengiant reformą“, – pažymi LTPF pirmininkė.

Pareigūnai, dirbantys bausmių vykdymo sistemoje, mato daug žalingų pertvarkos aspektų.

„Daug kas iš to, ką siūlo Teisingumo ministerija, jau ir taip vyksta. Tam jokios reformos net nereikia, – pabrėžia D. Čekavičius. – Daug ką galima padaryti ir su dabartine struktūra, o svarbiausia – ženkliai mažesnėmis sąnaudomis. Resursus tikrai galima panaudoti geriau.“

Reformos neparuošimo lygis kartais tiesiog bado akis. Kad ir tokia „smulkmena: kalbėdami apie nuteistųjų atliekančių laisvės atėmimo bausmę pataisos įstaigose, išlaikymą, Teisingumo ministerijos atstovai vis dar skaičiuoja Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo, neveikiančio jau 2,5 metų nuteistųjų išlaikymo kaštus.

Be to, galima prognozuoti, kad dabartinis TM siūlymas paaštrins vieną iš didžiausių bausmių vykdymo sistemos bėdų – didelį pareigūnų trūkumą, kurios refoma ne spręs, o priešingai – tik didins.  „Dalis pareigūnų, kurie norėtų ir gebėtų dirbti, bus priversti pasitraukti. Reikia įvertinti, kad, pavyzdžiui, Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje apie 65 proc. pareigūnų yra pensinio amžiaus. Reforma ne tik nepritrauks naujų žmonių, ji atstums ir labiausiai patyrusius“, – prideda K. Pauliukas.

Rytojaus spaudos konferencijoje – išsamiai apie netinkamą TM pasiruošimą reformai ir blogas jos pasėkmes.

 

2021-11-26
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More