LTPF aplankė Norvegijos profesinių sąjungų atstovai

Šiandien, antradienį, Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) turėjo progą pasveikinti lauktus svečius – Norvegijos pareigūnų profesinių sąjungų atstovus, dirbančius Norvegijos pataisos sistemoje.

Susitikime iš pradžių stengtasi Norvegijos atstovus supažindinti su Lietuvos kontekstu bei situacija Lietuvos bausmių vykdymo sistemoje, taip pat – su LTPF vaidmeniu bei funkcijomis nacionaliniame ir tarptautiniame formatuose. Vėliau pirmininkės patarėjas Artūras Černiauskas išsamiai pristatė vidaus reikalų sistemoje pasirašytų šakinių kolektyvinių sutarčių situaciją bei papasakojo apie Nacionalinę kolektyvinę sutartį, galiojančią visam viešajam sektoriui.

„Džiaugiamės vis stiprėjančiais ryšiais su Norvegijos pataisos sistemos profesinių sąjungų atstovais. Vis tik Lietuvoje vis dar susiduriame su nemažai iššūkių, su kuriais Norvegijoje jau žinoma kaip tvarkytis. Tai – puikus pavyzdys, iš kurio verta mokytis. Turiu galvoje ne vien dėl to, kokia pataisos sistema suformuota, bet ir kaip gerai joje veikia socialinis dialogas, galintis sušvelninti nesutarimus ar nuomonių išsiskyrimus tarp darbuotojų ir darbdavių“, – sako LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė.

Vilniuje vykęs vizitas surengtas pagal Kalėjimų departamento įgyvendinamos 2014-2021 m. Europos Ekonominės Erdvės ir Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis finansuojamos programos „Teisingumas ir vidaus reikalai“ projektą „Lietuvos bausmių vykdymo sistemos kokybės gerinimas“. Jis – jau antrasis. Pirmasis įvyko Norvegijoje, kai LTPF nariai kartu su Kalėjimų departamento bei kitų profesinių sąjungų delegatais viešėjo Norvegijoje – Kongsvingeryje bei Lilestrome, kur geriau susipažinta su Norvegijos patirtimi.

Susitikime LTPF atstovavo federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė, Vilniaus pataisos namų profesinės sąjungos pirmininkas bei LTPF pirmininkės pavaduotojas Darius Čekavičius, Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Kęstutis Pauliukas, Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos atstovė, dirbanti Pravieniškių pataisos namuose–atvirojoje kolonijoje, Ina Širvinskienė ir Lietuvos probacijos tarnybos profesinės sąjungos pirmininkė Božena Stankevič.

Kolegų vizitas Lietuvoje tęsis iki vasario 2 d.

 

2023-01-31
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More