Euforijai dėl užbaigto sienos projekto ne laikas, laukia daugybė nebaigtų darbų

Nacionalinė pasienio pareigūnų profesinė sąjunga džiaugiasi, kad fizinis užtvaras (tvora) – apie 502 km atkarpose pasienyje su Baltarusija – pagaliau yra baigtas, tačiau primena, jog siekiant tvarios ir ilgalaikės gynybos bei saugumo architektūros koncesijos kūrimo ir įgyvendinimo, būtina atlikti ir daug kitų darbų – diegti sienos stebėjimų sistemas, atlikti jų remontą ir užtikrinti betarpišką aptarnavimą bei lėšų skyrimą.

Pasak Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininko Rimanto Liepos, galima reziumuoti,  jog tokios svarbos nacionalinio saugumo projektus Vyriausybė kartu su Vidaus reikalų ministerija visgi geba įgyvendinti ir per metus, atrasdama jiems įgyvendinti ir lėšų, ir pasirinkdama rangovus.

Nacionalinę pasienio pareigūnų profesinę sąjungą nustebino vidaus reikalų ministrės mintis jos socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje, kad tik A. Lukašenkos organizuota hibridinė ataka padėjo atskleisti valstybės sienos pažeidžiamumą.

„Čia Jūs, gerb. ministre, rimtai? Jums tik ši organizuota hibridinė ataka padėjo atskleisti sienos pažeidžiamumą? Apie sienos stebėjimo sistemų diegimą ir pasienio stiprinimo būtinybę Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (toliau – LTPF) ir Nacionalinė pasienio pareigūnų profesinė sąjunga kalbėjo jau nuo 2020 metų. Jeigu būtų įsiklausyta į šias pastabas dar 2020-aisiais – tiek sienos statyba, tiek kova su nelegaliais migrantais būtų ir kainavusi pigiau, ir buvusi lengvesnė“,- sakė Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Žygimantas Kalpokas.

Anot Ž. Kalpoko, tuomet ko verti yra visi Vyriausybės ir Vidaus reikalų ministerijos esami ir buvę patarėjai nacionalinio saugumo klausimais, jeigu jiems reikėjo išgyventi A. Lukašenkos sukeltą migracinę krizę, kad suprastų, jog mūsų valstybinė siena yra pažeidžiama?

Profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojo nuomone, tokiu atveju, galima teigti, kad kažkas neatliko namų darbų arba pritrūko kompetencijos, arba buvo pernelyg arogantiški, kad girdėtų, įsiklausytų į paprastų pareigūnų ir juos vienijančių profesinių sąjungų išsakomą susirūpinimą.

Pasak Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkės Loretos Soščekienės, keista skaityti ministrės mintis apie tai, jog VRM reikėjo identifikuoti pažeidžiamiausius valstybės sienos ruožus, kai ši informacija buvo visiškai aiški, tam nereikėjo sudarinėti nei darbo grupių, nei švaistyti laiko.

„Patarčiau politikams, sprendimų priėmėjams ir jų komandoms atidžiai įsiklausyti, ką Jums nori pasakyti savo srities profesionalai, kurie kiekvieną dieną realiai vykdo jiems priskirtas funkcijas ir tarnauja Lietuvos valstybei ir jos piliečiams. Nereikėtų jų nuvertinti, nes šie žmonės nenori pakenkti valstybei, priešingai savo pastabomis ir pasiūlymais gali labai padėti“, – sakė LTPF pirmininkė.

Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas primena, kad euforija apėmusi politikus dėl laiku baigtų darbų gali pakenkti, todėl atlikus šį – būtina nuosekliai pereiti arba tęsti kitus, glaudžiai susijusius su mūsų valstybės nacionaliniu saugumu.

„Vis dar laukia – sienos stebėjimų sistemų diegimas, jų remontas ir aptarnavimas. O svarbiausia – užtikrinti, kad šiems darbams taip pat būtų laiku skirtos reikiamos lėšos, numatytas jų periodiškumas į ateitį ir darbų nuoseklumas. Tik tuomet – galėsime iš tiesų džiaugtis, būsime tikrai žengę stiprų žingsnį tvarios ir ilgalaikės gynybos bei saugumo architektūros koncepc ijos kūrime ir įgyvendinime“, – teigė R.Liepa.

 

2022-09-01
Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More