Bulgarijos pareigūnai kuria tradiciją – atminti tarnyboje žuvusius pareigūnus, padėti jų vaikams

Rugsėjo 21-23 dienomis Bulgarijoje vyko antroji SFSMVR (Vidaus reikalų ministerijos darbuotojų profesinių sąjungų federacijos) spartakiada. Tai buvo išskirtinis renginys. Jo misija – atkreipti dėmesį į policijos pareigūnų, žuvusių ar sužalotų tarnyboje, vaikus ir šeimas padedant joms iš geranoriškai suaukotų aukų.

Kilnus SFSMVR (Vidaus reikalų ministerijos darbuotojų  profesinių sąjungų federacijos) sumanymas padėti vaikams ir šeimoms, kurių tėveliai žuvo ar buvo sužaloti vykdydami tarnybą, susideda iš dviejų dalių – labdaros akcijos, kuri tęsiasi  visus metus, ir spartakiados.

SFSMVR – Europos Policijos sąjungos EPU narė.

Į jau antrą kartą rengiamą spartakiadą, šiemet sugužėjo apie 200 dalyvių, SFSMVR narių, kurie varžėsi aštuoniose sporto šakose, tokiose kaip futbolas, paplūdimio tinklinis, stalo tenisas, tenisas, strėlyčių mėtymo, irklenčių, šachmatų ir kt. Renginį stebėjo pareigūnų profesinių sąjungų atstovai iš užsienio šalių. Joje dalyvavo ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkės pavaduotojas Rimantas Liepa bei Marius Bojarūnas, LTPF Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos tarybos narys.

Iškilmingame spartakiados  atidaryme kalbėjęs EPU prezidentas Rainer Wend, pasveikino renginio dalyvius ir svečius, pasidžiaugė, jog antrą kartą rengiama spartakiada, tampa tradicine, palinkėjo puoselėti ją, taip neleidžiant į užmarštį nugrimzti prisiminimams apie tikrus šių laikų herojus, kurie žuvo vykdydami pareigą tėvynei.

Pasak LTPF pirmininkės pavaduotojo R.Liepos, renginys įspūdingas ne tik dėl savo misijos – padėti vaikams ir šeimoms netekusios tėvų pareigūnų, bet ir vienybe, kuri jautėsi nuo pirmos minutės, kai visi spartakiados dalyviai ir svečiai priklaupę tylos minute pagerbė žuvusius kolega, iki paskutinės – kai buvo pasveikinti nugalėtojai ir išdalinti apdovanojimai.

Į spartakiadą atvykę pareigūnų profesinių sąjungų atstovai EPU nariai iš įvairių šalių ne tik stebėjo renginius, bet skyrė laiko dalykinėms diskusijoms apie profesinių sąjungų veiklą, santykius ir dialogą su darbdaviais, valstybės institucijomis, teisėsaugos pareigūnų situaciją skirtingose šalyse ir kt.

Kaip papasakojo LTPF pirmininkės pavaduotojas, diskusijose paaiškėjo, kad skirtingų šalių atstovai susiduria su panašiomis problemomis.

„Tai ir per menkas darbo užmokestis, nepakankamas aprūpinimas. Turėjome puikią galimybę tiesiogiai pabendrauti su skirtingų šalių profesinių sąjungų atstovais, pasidalinti patirtimi. Diskusijose daug dėmesio skirta EPU organizacijai ir jos veiklai“, – teigė R.Liepa.

Šalių atstovai aptarė poreikį, pasirašyti tarpines šakų bendradarbiavimo sutartis tarp EPU narių, kurios leistų dar labiau plėtoti dalykinį bendradarbiavimą. Tačiau diskusijos liko atviros, joms išgvildenti, pasak LTPF atstovų,  reikės laiko, todėl buvo sutarta jas pratęsti nuotoliniu būdu.

 

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Užkrauti daugiau