Pareigūnų profesinės sąjungos smerkia antidemokratinį mitingą

DELFI nuotr.

Vertindama praėjusios paros įvykius, Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) smerkia smurto skatinimą ir jo protrūkį prie Seimo, dėl ko buvo sužeista per dešimt pareigūnų.

„Mes, pareigūnai, savo interesus taip pat neretai giname mitingais ar atraktyviomis priemonėmis. Todėl puikiai suprantame, koks tai svarbus demokratijos įrankis. Tačiau susirinkimų teisė niekada nereiškė teisės smurtauti. Kaip ir nevykdyti teisėtų pareigūnų reikalavimų. Vakar mitinguotojai prie Seimo peržengė labai daug ribų. Taip ne tik sukeldami pavojų kitiems asmenims, bet ir diskredituodami žmonių valią, išreiškiamą mitinguose“,- apie praėjusios nakties įvykius atsiliepia LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė.

Ji teigia, kad nepaisant to, kad tiek policijos, tiek Viešojo saugumo tarnybos bei kiti pareigūnai kasdien eidami į darbą, supranta, jog jiems gali tekti rizikuoti sveikata, ar net gyvybe, to, kas praėjusią naktį vyko prie Seimo, pateisinti niekaip negalima.

„Pareigūnai visą laiką labai korektiškai mitinguotojams primindavo apie jų daromus pažeidimus – atstumo nesilaikymą ir pan. Visą dieną stebėjau, kaip profesionaliai dirbo pareigūnai. Naktį pareikalavus nutraukti nesankcionuotą mitingą, kuris turėjo baigtis 17 val., agresijos pliūpsnis prieš pareigūnus buvo jau ne demokratija. Tai buvo prieš mūsų valstybę nukreipti veiksmai“,- reziumuoja L. Soščekienė.

 

2021-08-11
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More