Pareigūnai skiepų „eilėje“ stumiami vis žemiau

Nuolat rizikoje esančių vidaus tarnybos pareigūnų, atliekančių visai visuomenei svarbias funkcijas, skiepijimo nuo Covid-19 eilė tolsta Vyriausybei kiekvieną kartą papildant rizikos grupių sąrašą. Tai lemia Sveikatos apsaugos ministerijos nuolat keičiama skiepijimo tvarka – , pildant sąrašą naujomis grupėmis, šios įrašomos aukščiau pareigūnų, todėl jie  tiesiog „stumiami“ žemyn.

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija kreipėsi į Vyriausybę ir Sveikatos apsaugos ministeriją su prašymu atsižvelgti į situaciją ir skubiai pakeisti įsakymu nustatytas skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama Covid-19 ligos vakcina prioritetines gyventojų grupes ir visus policijos pareigūnus perkelti į aukštesnį prioritetą.

„Policijos, pasienio, įkalinimo įstaigose dirbantys pareigūnai nuolat kontaktuoja su žmonėmis, tarp jų ir galimai užsikrėtusiais. Paradoksalu, kad paskutinėje įsakymo pataisoje pareigūnai priskiriami grupei, apibrėžtai kaip atliekančiai gyvybiškai svarbias funkcijas, tačiau yra nustumti į patį galą. Tuo tarpu, olimpiniai sportininkai valdžiai pasirodė svarbesnė grupė, kurią reikia apsaugoti skubiau, nes jie pradėti skiepyti jau šią savaitę“,- sveikatos apsaugos ministerijos sprendimus kritikuoja Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė.

Pirmininkė teigia nesuprantanti tokio požiūrio į pareigūnų sveikatą tarnyboje. Ypač turint omenyje, kad dabar policijos pareigūnai vykdo karantino režimo ribojimų kontrolę, dirba postuose prie savivaldybių, kasdien kontaktuoja su šimtais žmonių.

Sausio pradžioje pareigūnų federacija kreipėsi į vidaus reikalų, teisingumo, sveikatos apsaugos ir finansų ministerijas su prašymu nurodyti, kada planuojama skiepyti rizikingiausiose vietose dirbančius pareigūnus, o jeigu tokių planų dar nėra, įtraukti į juos vidaus tarnybos sistemos pareigūnus.

Prioritetinės gyventojų skiepijimo grupės sąraše vidaus tarnybos pareigūnai atsirado sausio 5 d. sveikatos apsaugos ministro keistame įsakyme. Tačiau vien per sausio mėnesį jis buvo keistas dar du kartus, papildant sąrašą naujomis prioritetinėmis skiepijimo grupėmis.

Dar po pirmojo sąrašo koregavimo vidaus tarnybos pareigūnai sudarė skiepijimo etapais planus ir tikslius sąrašus. Pavyzdžiui, policijos pareigūnai planuoti pagal sąrašus etapais skiepyti atsižvelgiant į jų vykdomas funkcijas ir didžiausią užsikrėtimo riziką.

Tačiau nuolat keičiant įsakymą, pareigūnų vakcinacijos pradžia tik tolėjo, nes jie buvo stumiami į sąrašo apačią.

 

2021-02-08
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More