Pareigūnai prašo aiškumo dėl savo teisinės padėties koronaviruso akivaizdoje

Praėjusią savaitę Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją su prašymu visose statutinėse įstaigose nustatyti vieningą tvarką dėl pareigūnų saviizoliacijos, esant poreikiui, bei tinkamai informuoti juos dėl išmokų tokiu atveju.

LTPF pirmininkės Loretos Soščekienės pasirašytame keipimęsi pažymima, kad federacija sulaukia policijos, pasienio, muitinės ir kitų tarnybų pareigūnų klausimų dėl koronaviruso susidarančių pasekmių jų teisinei padėčiai. Kadangi visų jų darbas susijęs su tiesioginiu kontaktavimu su žmonėmis, kurie galimai arba patvirtintai užsikrėtę COVID-19 virusu, po tokio kontakto jie gali būti laikinai nušalinami nuo darbo, tiriami dėl užsikrėtimo.

Lietuvos policijos generalinio komisaro pasirašytame Darbo organizavimo policijos įstaigose ekstremaliosios situacijos metu apraše teigiama, kad „darbuotojai, bendravę su patvirtintais susirgusiais asmenimis ir naudoję asmens apsaugos priemones, nenušalinami nuo darbo. Darbuotojai, bendravę su patvirtintais susirgusiais asmenimis, nušalinami nuo darbo ir vykdo saviizoliaciją, jei bendraudami nenaudojo rekomenduojamų asmens apsaugos priemonių. Tokiems darbuotojams kaip įmanoma skubiau paimamas mėginys dėl COVID-19 užsikrėtimo“.

Kasdien daugėja atvejų, kai vidaus tarnybos sistemos pareigūnai, vykdydami savo pareigas, tiesiogiai susiduria su užsikrėtusiais piliečiais.

„Todėl ministerijos prašome pateikti bendrą informaciją, kaip konkrečiais atvejais keičiasi statutinių pareigūnų teisinė padėtis ir kokias finansines pajamas jiems užtikrina darbdavys bei valstybė (darbo užmokestis, vidutinis darbo užmokestis, nedarbingumo išmoka ar kt., kokio dydžio išmoka). Taip pat, užtikrinti, jog ši praktika būtų vienodai taikoma visose statutinėse įstaigose. Aiškumas padės išvengti nereikalingos įtampos, kurios šiomis dienomis ir taip pakanka“,- teigia LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė.

2020-04-16
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More