European Police Union (EPU) pateikta informacija apie policijos iššūkius kovoje su COVID-19 Europoje (1)

Dalinamės kolegų European Police Union (EPU) pateikta informacija apie policijos iššūkius kovoje su COVID-19 kitose Europos valstybėse.

ISPANIJA

Koronavirusu užsikrėtusių policijos pareigūnų – 466, mirčių – 2. 3462 pareigūnai karantine, didžioji dalis Madride. Ispanijos policijos pajėgas iš viso sudaro 64 582 pareigūnai.

Ekstremali situacija šalyje paskelbta kovo 15 dieną. Apribotas žmonių judėjimas ir komercinė veikla – dirba tik prekybos centrai, vaistinės ir panašios įstaigos. Mieste judėjimas leidžiamas tik būtinąsias paslaugas teikiantiems darbuotojams. Ispanijos policija reguliuoja šios tvarkos laikymąsi. 876 žmonės buvo sulaikyti dėl taisyklių nesilaikymo, 74 864 gyventojų buvo nubausti (baudos nuo 501 iki 30 000 eurų). Didesnių tvarkos pažeidinėjimo problemų neužfiksuota, žmonės atsakingai laikosi karantino.

Policijos pareigūnams buvo atlikti 797 kraujo tyrimai, reikalaujama jų atlikti daugiau, nes nemaža dalis pareigūnų priklauso rizikos grupei. Reikalaujama ir daugiau apsauginių veido kaukių, pirštinių, apsauginių akinių. Policijai praėjusią savaitę buvo pristatyta 320 000 medicininių kaukių, 55 000 FFP2 kaukių ir 320 000 pirštinių.

NYDERLANDAI

Nyderlandų Policijos profesinė sąjunga skatina policijos pajėgas paraginti įstatymų leidėjus suteikti galimybę privalomai dėl koronaviruso tirti įtariamuosius. Šiuo metu 8% visų policijos pareigūnų yra užsikrėtę. Tačiau informacija apie tai, kiek tiksliai pareigūnų yra užsikrėtę, kuriose darbovietėse ir kiek jų mirė nuo koronaviruso nėra teikiama. Kol kas žinoma, kad du pareigūnai mirė nuo viruso.

Pareigūnai aprūpinti kaukėmis, internete jiems pateikiamos saugos ir higienos instrukcijos.

Praėjusią savaitę policija išrašė 300 baudų gyventojams dėl taisyklių nesilaikymo. 10 internetinių parduotuvių buvo uždarytos dėl apgaulingos veiklos vykdymo. Taip pat, padaugėjo pranešimų susijusių su narkotikais, smurtu namuose.

BELGIJA

Žmonėms, kurie su pareigūnais elgiasi piktybiškai, pavyzdžiui, spjauna į veidą, gresia baudos nuo 400 iki 2400 eurų ir laisvės atėmimas nuo 3 mėnesių iki 2 metų.

Belgijos federalinės policijos sąjungos pateikė pranešimą apie planuojamą streiką, kuriuo bus reikalaujama geresnės policijos pareigūnų apsaugos koronos krizės metu.

Padaugėjo narkotikų konfiskavimo atvejų. Kilo maištas Belgijos kalėjime, trys prižiūrėtojai buvo sužaloti ir išvežti į ligoninę. Maištas kilo dėl pagriežtėjusių priežiūros sąlygų, atsižvelgiant į viruso situaciją: kaliniai kamerose praleidžia 23 valandas per parą, vizitai ir kitokie užsiėmimai atšaukti.

JUNGTINĖ KARALYSTĖ

Žmonės, nesilaikantys karantino reikalavimų bus laikomi pažeidžiantys įstatymus ir jiems grės laisvės atėmimas. Gyventojai, nesilaikantys judėjimo apribojimų bus baudžiami nuo 60 iki 120 svarų baudomis. Baudų nesimokantys – kviečiami į teismą, kur baudos dydžiai gali dar didėti. Jei net ir tuomet bus atsisakoma mokėti, grės laisvės atėmimas.

Žmonėms nebeleidžiama išeiti iš namų be priežasties, šią tvarką prižiūri policija. Apribojimai tęsis šešis mėnesius, įvertinant besikeičiančią situaciją kas tris savaites. Policija turi teisę įsakyti vykti namo, palikti teritoriją arba išsiskirstyti.

Padaugėjo internetinių nusikaltimų, apgavysčių, prievartos prieš vaikus. Pedofilai naudoja prievartą prieš vaikus internete, kuriame jie dabar praleidžia daugiau laiko.

JUNGTINĖS AMERIKOS VALSTIJOS

Niu Džersyje daugiau nei 160 policijos pareigūnų nustatytas koronavirusas. Valstijų policijos vadovas teigė, kad apie 700 policijos pareigūnų užsikrėtę. Per vieną dieną daugiau nei 500 Niujorko policijos pareigūnų nustatytas koronavirusas.

Pareigūnai turi teisę bausti besispjaudančius asmenis. Visi, kurie tyčia platina virusą, laikomi pažeidžiantys įstatymus.

 

2020-04-06
European Police Union (EPU) informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More