Nepamainomos programėlės keliaujantiems po Europą

Kiekvienas keliautojas vienu ar kitu momentu susiduria su sunkumais nepažįstamoje aplinkoje. Ištikus kelionės planuose nenumatytoms situacijoms, verta žinoti kelias programėles, padėsiančias susiorientuoti ir išspręsti nesklandumus. Su šiomis mobiliosiomis programėlėmis kiekvienas keliautojas galės nuodugniai ištyrinėti vietoves bei patirti įsimintiniausius nuotykius, lankantis autentiškose miestų vietose, toli nuo turistinių maršrutų; pažinti miesto kultūrą bei pramogas vietinių gyventojų akimis.

Apie populiariausias programėles keliaujant, pranešime spaudai pasakoja patyręs keliautojas Edmundas Pavlovas.

Spotted by Locals

Ši programėlė aprėpia virš penkiasdešimties Europos miestų pažintines programas, turistinius maršrutus, sukurtus ir rekomenduojamus vietinių gyventojų. Kiekvienas pažintinis vadovas apima gyventojų rekomenduojamas vietas muzikinėms, meninėms, kultūrinėms patirtims, apsipirkimui, užkandžiams, kavos degustavimui, barams, poilsiui ir pan. Rekomenduojamos vietos dažniausiai būna tos, kurios esamu laiku mieste – pačios populiariausios. Vienoje programėlėje galima rasti bene viską, ko tik gali reikėti artimam miesto pažinimui ir geriausioms patirtims.

The Fork

Jei esate keliautojas, turbūt susidūrėte su pasvarstymais, kokią vietą išsirinkti, norint sočiai, skaniai ir nebrangiai pavalgyti. Keliaujant pažintiniais maršrutais, greta esančios kavinės dažniausiai būna orientuotos į turistus, arba kitaip – abejotinos kokybės maistas už didelę kainą. Ši programėlė skirta rasti geriausias vietas pavalgyti, kurias rekomenduoja vietiniai gyventojai. Programėlė padeda rasti ne tik kavines, nutolusias nuo brangių turistinių taškų, tačiau ir suteikia nuolaidas, kartais siekiančias net 50 proc. Kiekvienos vietos aprašyme galima rasti atsiliepimus, nuotraukas, žemėlapį, kaip nukakti iki jos, bei pavyzdinį meniu, siekiant paragauti gėrybių pagal individualius poreikius.

Wi-Fi Finder

Keliaujant dažnai iškyla poreikis prisijungti prie interneto. Ieškant lankytinų vietų, pramogų, ar paprasčiausiai pasiklydus, rasti kelią iki pagrindinių arterijų ar viešbučio. Tam, kad paieškoms nereikėtų eikvoti savo mobiliojo ryšio duomenų, galima naudotis bevielio ryšio paieškos programėle, kuri padeda rasti artimiausius nemokamus prisijungimo taškus. Nesvarbu ar staiga prireikė užsakyti Uberį, ar surasti vietą pavalgyti, ar kilo noras pasidalyti savo kelionės įspūdžiais Facebooke ar Instagrame, su Wi-Fi Finder tai įgyvendinti galima mažiausiomis sąnaudomis. „Nespėjus kelionės susiplanuoti iš anksto, tai padaryti galima ir važiuojant autobusu. Kiekviename „Eurolines“ autobuse įrengtas spartus bevielis internetas, prie kurio galima prijungti savo įrenginius ir planuoti įspūdžių kupiną kelionę“, – pasakojo Edmundas Pavlovas.

Google Trips Google

mus lydi kiekvieną dieną, ne išimtis ir kelionės. Ši kompanija, kuri žino viską, sukūrė itin patogią programėlę kelionėms. Joje iš anksto galima susikurti maršrutą, apimantį viešbučius, lankytinas vietas. Google žemėlapiuose matomi maršrutai bus parinkti taip, kad lankytinos vietos būtų pakeliui, o pageidaujant galima pasinaudoti ir programėlės teikiamas pasiūlymais papildomoms vietoms aplankyti.

Whym Global

Ši programėlė tiesiog neįkainojama, kai lankomos Europos šalys, kuriose sunku susikalbėti angliškai. Naudojantis programėle, vos per kelias sekundes galima pasiekti profesionalų vertėją, kuris padės susikalbėti. Programėlės kūrimas truko bene 6 metus, todėl ji tikrai ištobulinta ir draugiška vartotojui. „Pačiam keliaujant yra tekę atsidurti tokiose situacijose, kai nei viena iš 5 mokamų užsienio kalbų negelbėjo bandant susišnekėti su vietiniais gyventojais. Tokias atvejais programėlės tampa nepamainomu kelionės palydovu“ – įspūdžiais dalinosi Edmundas.

Monument Tracker

Naudojantis šia programėle, galima sužinoti apie garsiausius miestų monumentus ir kitus, miestuose slypinčius, kultūrinius brangakmenius. Programėlė apima bene 60 Europos miestų. Lankantis užsienyje, programėlė pati parenka maršrutus, kuriuose galima išvysti svarbiausius miesto monumentus, tačiau nebūtina nuosekliai laikytis maršruto, mat programėlė, pasitelkdama GPS, pati praneša apie netoliese esantį paminklą.

Rick Steves’ Europe

Ši programėlė – išties įspūdinga. Apima jausmas, jog su savimi nešiojiesi kišeninį kelionių guru. Išsamūs Europos šalių lankymo vadovai, kurie apie lankytinas vietas papasakos tiek, kiek muziejaus, kurių aplikacijoje taip pat galima rasti, gidas, dirbantis 10 metų. Programėlė apima žemėlapius, restoranus, lankytinas vietas, kur nurodytos kainos ir darbo valandos. Lankant programėlėje pažymėtus taškus, galima klausytis audiogido, kuriame nušviečiama vietos istorija ir kiti svarbūs momentai. Parsisiuntus programėlę, ja galima naudotis be interneto.

Word Lens

Keliaujantiems dažnai kyla klausimai, ką reiškia vienas ar kitas ženklas, sakinys ar iškaba jiems nepažįstama kalba. Programėlėje galima nufotografuoti tekstą užsienio kalba, kuris iškart išverčiamas. Patogu skaitant meniu ar norint susiorientuoti aplinkoje, reikalaujančioje kalbos žinių. „Nereikia norimo išversti teksto perrašyti į vertimo programas. Labai greita ir patogu“, – pasakojo Edmundas Pavlovas, linkėdamas neišdildomų įspūdžių kelionėse.

delfi.lt
2019-03-15

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/keliones/patarimai/nepamainomos-programeles-keliaujantiems-po-europa.d?id=80605777#cxrecs_s

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More