Didžiausia problema Lietuvos kalėjimuose – darbuotojų trūkumas

Nėra geresnio būdo suprasti, kas ir kodėl kolegoms sekasi (arba nesiseka), nei sužinoti tai iš pirmų lūpų. Tokia mintimi trijų Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijai (LTPF) priklausančių profesinių sąjungų atstovai pradėjo organizuoti tarpusavio vizitus. LTPF filialai, Šiaulių tardymo izoliatoriaus, Alytaus pataisos namų ir Vilniaus pataisos namų profesinės sąjungos, jau spėjo aplankyti vieni kitus ir pasidalinti gerosiomis praktikomis.

Dalijimasis patirtis – efektyviausias mokymasis

„Idėja kilo LTPF pirmininkės pavaduotojui Dariui Čekavičiui. Jis kreipėsi į kitas profesines sąjungas su kvietimu tarpusavyje pasidalinti gerąja praktika, užmegzti draugiškus ryšius, kurie ateityje padėtų efektyviau spręsti įvairius klausimus ir problemas. Labai sveikintinai sutikau šią Dariaus idėją.

Jei man, kaip profesinės sąjungos pirmininkui, teko nemažai lankytis kituose Lietuvos kalėjimuose, mano kolegos Alytaus kalėjime tokių galimybių neturėjo. Norėjau, kad jie patys iš arti susipažintų su kitų kalėjimų darbo praktika“, – pasakoja Nerijus Bartkevičius, Lietuvos kalėjimų tarnybos Alytaus kalėjimo saugumo valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas bei LTPF filialo Alytaus pataisos namų profesinės sąjungos pirmininkas.

Pasakojimai tampa pokyčiais

Lietuvos kalėjimai skirtingi, pastebi Nerijus, tačiau atrasti tam tikrų darbo ypatumų, kurie galėtų būti pritaikyti kitame kalėjime, tikrai įmanoma. Galų gale, vizitai leidžia pastebėti ir įvairius darbo trūkumus, o kolegos – padeda juos išspręsti.

„Vieno vizito metu lankėmės Uždaro tipo bausmės atlikimo vietoje (izoliavimo patalpose). Aptarėme būsimus sprendimus ir jau pradėjome nedidelius remontus. Tai tik vienas pavyzdys, o teigiamų dalykų, kuriuos būtų galima pritaikyti kalėjimuose pastebėjome ir įgyvendinti pradėjome gerokai daugiau“, – sako N. Bartkevičius.

Planuose – dar glaudesnis bendradrabiavimas

Apsilankymų metu pastebėta ir nemažai problemų. Viena jų, bendra ir, ko gero, didžiausia visuose kalėjimuose, – darbuotojų trūkumas. Personalui krūviai šiuo metu visur per dideli, pradedant jaunesniaisiais pareigūnais, baigiant kalėjimo viršininku.

Profesinės sąjungos pirmininko manymu, tam didelę įtaką turi nekonkurencingas atlygis lyginant su privačiu sektoriumi. Situacija, anot jo, sudėtinga ir todėl, kad darbas kalėjimuose turi iššūkių kuriant patrauklios profesijos įvaizdį – darbo specifika dirbant su nuteistaisiais tikrai nelengva.

„Bet vienokių ar kitokių iššūkių patiria visi. Todėl lengviau judėti į priekį turint palaikymą, galimybes pasidalinti patirtimi. Padarėme puikią pradžią ir tikimės toliau palaikyti glaudų ryšį tarp LTPF filialų. Ateityje norėtųsi kuo daugiau darbuotojų nuvežti į šiuos vizitus, kad kuo daugiau kolegų praplėstų akiratį ir galėtų pasisemti naudingos patirties“, – priduria Nerijus Bartkevičius.

 

2023-05-23
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More