Ministerija pristatė rengiamą valstybinių pensijų įstatymo projektą

Mūsų federacijos atstovams prieš kelias dienas SADM viceministras Martynas Šiurkus ir kiti atstovai pristatė rengiamą valstybinių pensijų įstatymo projektą.

Aptarus įstatymo nuostatas, formuluotes mes viceministrui išsakėm daug pastabų. Kol kas jie žada  tikslinti įstatymą atsižvelgiant į gautas pastabas. Pažiūrėsime, kaip bus. O čia pateikiame kelis mums labiausiai kliūnančius:

  •  „Tuščio laikotarpio iki pensijos“ klausimas. Kol kas taip, kaip apie jį kalba projekto rengėjai, mums nepriimtina. Pagal dabartinį įstatymą pareigūnas ištarnavęs 25 metus gali išeiti į pensiją kad ir 45-erių metų ir gauti pareigūno pensiją. Naujuoju įstatymu tokios galimybės nelieka – pensiją bus galima gauti tik nuo 55-erių metų. Taip gali susidaryti net ir dešimties metų „tuščias“ laiko tarpas, per kurį pareigūnas negautų pensijos. Dabartinis įstatymas galiotų dar 10 metų, tad šiuo metu tarnaujantys pareigūnai turėtų galimybę pasirinkti, kaip jiems labiau apsimokės išeiti į pensiją – ar sulaukus 55-erių metų, ar ištarnavus tam tikrą metų kiekį. Sieksime, kad ši nuostata keistųsi.
  • Ministerija planuoja parengti pensijos skaičiuoklę, pagal kurią pareigūnai neva galės patys apskaičiuoti preliminarų pensijos dydį, kurį gautų vadovaujantis dabartiniu įstatymu ir vadovaujantis naujuoju. Deja, bet jau dabar VRM pateikta skaičuoklė nekelia pasitikėjimo, todėl nėra jokių garantijų, kad ir SADM žadama bus geresnė.
  • Pagal naująjį įstatymą pareigūno pensija bus mažinama senatvės pensijos dydžiu, bet ne mažiau kaip pareigūno pensijos grindys, kas bus 350 eurų. Tai yra blogai. Šiuo metu, jei pareigūnas turi didelį darbo stažą, pagal dabartinį įstatymą senatvės pensija ir pareigūno pensija yra sudedama.
  • Naujajame įstatyme atsiranda pensijos ribojimas priklausomai nuo turimo stažo. Anksčiau mums aiškinta, kad pensija ribojama ne daugiau kaip 70 proc. paskutinių metų gaunamo darbo užmokesčio vidurkio. Dabar teigiama, kad 70 proc. nebėra ta riba, priklausys nuo to, kiek bus ištarnauta stažo.

Tai – tik keli ryškiausi akcentai, kurie tikrai negali tenkinti pareigūnų bendruomenės, todėl SADM negali tikėtis mūsų pritarimo, tai išsakėme ir SADM atstovams per susitikimą.

Įkeliame visą SADM pristatymą: Pristatymas Pareigūnų ir karių valstybinės pensijos

 

2024-01-23
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More