Teismas priteisė kalėjimų medikams mokėti už pavojingas darbo sąlygas

2019 m. rugsėjo 20 d. Kauno apygardos teismas Civilinėje byloje Nr. 2A-1119-945/2019 (Teisminio proceso numeris Nr. 2-13-3-02285-2018-7) priteisė Teisingumo ministerijai sumokėti Alytaus pataisos namų medikams už trejus metus jiems nesumokėtus priedus už darbą pavojingomis sąlygomis su delstpinigiais.

Panašią nutartį 2019 m. kovo 5 d. priėmė ir Alytaus teismas, kurio sprendimą Teisingumo ministeriją apskundė, nors viešai buvo žadėjusi to nedaryti.

Priklausomai nuo atlyginimo dydžio ir darbo sutarties, nes vieni darbuotojai buvo į darbą priimti su 40%, kiti su 50% priedu už pavojingas darbo sąlygas, jiems vidutiniškai turi būti sumokėta apie 3000 – 4000 eurų nesumokėto darbo užmokesčio su mokesčiais ir delstpinigių arba netęsybų. Vienam darbuotojui buvo priteista sumokėti beveik 8 000 eurų.

Alytaus pataisos namuose yra didžiausia ŽIV, AIDS, hepatitu ir priklausomybės ligomis sergančių kalinių koncentracija Lietuvoje.

Įdomu, kad pareigūnams, saugantiems nuteistuosius, priedai už pavojingas darbo sąlygas yra mokami, nors medikai dirba tomis pat darbo sąlygomis, o teikiant sveikatos priežiūros paslaugas privalo dėl privatumo išsaugojimo likti vieni su pavojingus nusikaltimus atlikusiais kaliniais.

Kalėjimo departamento, kuris yra pavaldus Teisingumo ministerijai, vadovai teisindamasi nepakankamu finansavimu daugelį metų nebemokėjo medikams priedų už pavojingas darbo sąlygas, o į kalėjimo medikų prašymus juos mokėti atsakydavo pažadais.
Tuomet neapsikentę nevykdomų įsipareigojimų Alytaus pataisos namų medikai, kurių dauguma yra Įkalinimo įstaigų medicinos darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ nariai, pernai padavė valstybę į teismą. Alytaus pataisos namų medikų pavyzdžiu ketina pasekti ir kitų įkalinimo įstaigų medikai.

https://www.lps.lt
2019-09-21

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More