Vokietijoje mirė per ataką peiliu sužeistas policijos pareigūnas, profsąjungos perspėja apie kasdienį smurtą

Birželio 2-ą dieną Vokietijos policija pranešė, jog Manheimo mieste mirė policijos pareigūnas, patyręs rimtų sveikatos sužalojimų tarnybos metu. Penktadienį vykusio anti-islamistinio protesto metu, jam buvo kelis kartus smogta peiliu po to, kai jis bandė padėti užpultam protesto dalyviui.

29-erių metų pareigūnui buvo atlikta skubi operacija ir jis buvo paguldytas į dirbtinę komą, tačiau gyvybės išsaugoti nepavyko. „Gedime policijos pareigūno, kuris paaukojo savo gyvybę dėl mūsų saugumo“ – rašoma Vokietijos policijos pranešime spaudai.

Teigiama, kad įtariamasis yra 25-erių Afganistano pilietis, maždaug dešimtmetį gyvenęs Vokietijoje. Vaizdo medžiagoje iš protesto yra užfiksuota, kaip jis peiliu subadė policijos pareigūną ir penkis antiislamiškos grupės, pasivadinusios „PAX Europa“, narius. Pasak tyrėjų, įtariamasis neturėjo teistumo ir anksčiau nebuvo patekęs į teisėsaugos akiratį. Įtariamasis buvo nušautas, o išpuolio motyvai ir priežastys bus tiriami toliau.

Užuojautą ir pagarbą už atsidavimą visuomenės saugumui išreiškė Vokietijos Kancleris Olafas Scholzas, o Badeno – Viurtembergo žemės (kurioje yra Manheimo miestas), premjeras Winfriedas Kretschmannas teigė, jog „dėl šio siaubingo nusikaltimo mums prieš akis iškyla dažnai neįvertinama rizika, su kuria kasdien susiduria policijos pareigūnai. Mes, kaip visuomenė, esame skolingi jiems didžiausią pagarbą.“

Tuo tarpu Badeno – Viurtembergo policijos profesinės sąjungos vadovas Ralfas Kustereris išreiškė ne tik liūdesį dėl pareigūno žūties, bet ir nusivylimą dabartine padėtimi dėl pareigūnų saugumo: „smurtas, su kuriuo kasdien susiduriame, yra negailestingas, žiaurus, nežmoniškas ir dažnai mirtinas,“ – teigė jis.

Tuo tarpu Manheimo mieste tęsiantis neramumams ir vykstant naujoms demonstracijoms, išprovokuotoms šio išpuolio, policijos pareigūnai sustiprintomis pajėgomis dirba toliau.


2024-06-04
Parengta pagal Deutsche Welle informaciją

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More