Strateginio projektų planavimo įgūdžius LTPF atstovė tobulino Briuselyje

Vasario pradžioje Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos atstovė, Lietuvos probacijos tarnybos profesinės sąjungos pirmininkė Božena Stankevič, vyko į Belgijoje, Briuselyje, vykusius ETUI profesinių sąjungų mokymus „Strateginis planavimas: kaip vykdyti numatytą projektą“.

Konferencijoje dalyvavo profesinių sąjungų atstovai iš Italijos, Rumunijos, Belgijos, Lenkijos ir Lietuvos. Lietuvą be Boženos atstovavo dar du asmenys iš kitų profesinių sąjungų.

Šios konferencijos tikslas – supažindinti atstovus ir praktiškai išbandyti visus reikalingus žingsnius projekto vykdymui. Mokymai buvo padalinti į 9 etapus, kuriuose atstovai apžvelgė pirmuosius projekto planavimo žingsnius, nūdienos tendencijas ir pažindinosi su aktualia literatūra, aiškinosi kaip efektyviai rinkti informaciją, ieškojo galimybių ir trūkumų, formavo galutinius klausimus ir nustatinėjo projekto „horizontą“.

Vienu įdomesnių mokymuose aptartų dalykų B. Stankevič įvardina gebėjimą numatyti realybę, kuri bus po 50 metų. Ji sako, kad buvo itin naudinga sužinoti, kaip jau šiandien galima tinkamai pasiruošti pasitikti ateities įvykius.

Tarp konferencijoje gautos naudingos informacijos Božena vardija galimybę kurti įvairius projektų scenarijus, kurti realybę nuo visiškai tikėtinos, žemiškos iki fantastiškai nesuvokiamos bei kaip projektuoti savo norus tam, kad būtų pasiekti reikiami tikslai, kokie veiksniai tam turi įtakos.

Anot profesinės sąjungos pirmininkės, mokymuose gimė labai daug įdomių, reikšmingų tarptautinių idėjų ir pastebi, kad su labai panašiomis problemomis profesinės sąjungos susiduria tiek Lietuvoje, tiek Lenkijoje ir net Italijoje.

Božena pasakoja, kad nepaisant to, kad konferencijos dalyviai buvo iš įvairių šalių, kultūrų, kalbėjo skirtingomis kalbomis, tačiau jiems pavyko priimti bendrus sprendimus, dažnai padėdavo veido mimikos ir gestai. Tai patvirtino, kad norint kažko pasiekti – trukdžių nėra, net ir tarptautiniu mastu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2022-02-10
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More