Pasirašyta šakos kolektyvinė sutartis su Kalėjimų departamentu

Ketvirtadienį, birželio 18 d., Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija su Kalėjimų departamentu pasirašė Bausmių vykdymo sistemos šakos kolektyvinę sutartį.

Šia sutartimi sutartos ir tam tikros išskirtinės garantijos, kurios galios sutartį pasirašiusių profesinių sąjungų nariams.

LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė džiaugiasi, kad federacija ir Kalėjimų departamentas pasirašydami šią šakos kolektyvinę sutartį formalizavo tarpusavio santykius. Pirmininkė teigia, kad pasikeitus departamento vadovams socialinė partnerystė perėjo į visai kitą lygį.

„Prie derybų stalo susėdome ne kaip priešai, o kaip sąjungininkai turintys bendrą tikslą – sutartimi pasiekti tai, kad bausmių vykdymo sistemoje dirbantys žmonės turėtų geresnes darbo sąlygas ir socialines garantijas. Žinoma, labai norisi, kad pataisos pareigūno kelią pasirinktų kuo daugiau jaunimo“, – teigia L. Soščekienė.

Padėkos žodį tardamas Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Kęstutis Pauliukas pridūrė, kad tikisi, jog pasirašyta sutartis neliks tik popieriumi, gulinčiu stalčiuje, o bus iš tiesų vykdoma ir socialinėmis garantijomis naudotis galės visi pareigūnai.

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Jagminas taip pat pasidžiaugė konstruktyviu departamento bendradarbiavimu ir greitai derybose pasiektu sutarimu.

„Džiugu, kad operatyviai aptarėme visus kylančius klausimus ir šiandien derybas galėjome užtvirtinti šia kolektyvine sutartimi. Įsipareigojame laikytis visų nuostatų, numatytų šiame dokumente, ir tikimės konstruktyvaus bendradarbiavimo su profesinėmis sąjungomis būsimose biudžeto derybose“, – po pasirašymo komentavo Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas.

Pareigūnų federacija džiaugiasi šia sutartimi pasiekusi itin palankių socialinių garantijų bausmių vykdymo pareigūnams. Vis tik, čia sustoti neketinama – profesinės sąjungos planuoja žengti ir sudėtingesį, daugiau iššūkių keliantį, žingsnį ir pradėti derybas dėl pareigūnų atlyginimo didinimo.

LTPF pirmininkės L. Soščekienės giliu įsitikinimu, socialinio dialogo pagrindas yra pasitikėjimas ir pagarba. Tik mažinant nepasitikėjimą, ieškant kompromisų ir dalinantis informacija galima pasiekti pačių geriausių rezultatų.

 

2020-06-18
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More