Pareigūnų atstovai: policijos sistemos pamatus išklibinęs L. Pernavas taps ir kovos su korupcija duobkasiu

Lietuvos teisėsaugos pareigūnus vienijanti federacija (LTPF) vienareikšmiai neigiamai vertina kandidatą į STT vadovus Liną Pernavą ir palaiko Lietuvos policijos profesinės sąjungos raštišką kreipimąsi  į Seimo narius informuojant apie buvusio generalinio komisaro L. Pernavo padarytą žalą policijos sistemai. Pareigūnų atstovai nurodo L. Pernavo vadovavimo policijai klaidas, lėmusias, kad Lietuvos kriminogeninė situacija blogėja jau kelintus metus iš eilės. Pareigūnų atstovai įsitikinę – kova su korupcija patikima žmogui, negebančiam įgyvendinti sėkmingų strategijų.

„Galime liūdnokai pajuokauti, kad kiekvienoje blogoje naujienoje galima rasti ir šiek tiek pozityvo. Šiuo atveju pozityvu yra tai, jog L. Pernavas negrįžta į policijos sistemą. Tačiau jis gali tapti ypatingai svarbios institucijos vadovu. Deja, tačiau jo kompetencija STT tik susilpnins. LTPF nuo pat pirmų idėjų apie policijos reformą įspėjo, kad ji lems augantį nepilnamečių nusikalstamumą ir smulkių nusikaltimą didėjimą, o profesionalūs pareigūnai dėl nenormaliai perdėliotų funkcijų paliks tarnybą. Tai skelbėme viešai ne kartą. Taip ir atsitiko, policiją jau paliko keli tūkstančiai patyrusių pareigūnų. Neįsivaizduojame, už kokius nuopelnus L. Pernavas sulaukia tokios malonės iš prezidento, kai turėtų būti priešingai“,- stebisi LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė.

Pasak Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkės Romos Katinienės, L. Pernavo vykdyta reforma iš esmės sunaikino prevencijos funkciją. Po reformos nebeliko apylinkės inspektorių, kurie kone idealiai žinodavo savo aptarnaujamą teritoriją, taip pat nebeliko ir nepilnamečių reikalų inspektorių, kurie efektyviai dirbo su nepilnamečiais asmenimis.

„Pamenate neseniai televizijoje matytus vaizdus apie sostinės mikrorajonuose apsvaigusius ir gyventojus gąsdinančius asmenis – tai policijos reformos, sunaikinant prevencijos funkcijas,  pasekmė. Žalingas sprendimas ir atsisakyti nepilnamečių inspektorių. Šiandien matome švietimo įstaigose tokius pavojingus reiškinius kaip brutalus smurtas, patyčios, elektroninių cigarečių, narkotinių medžiagų platinimas ir naudojimas. Už tai ačiū Linui Pernavui“, – sakė R.Katinienė.

Anot R.Katinienės, rašte Seimo nariams detaliai pateikiami profsąjungoms žinomi L. Pernavo „nuopelnai“, kurie aiškiai rodo, kad šis žmogus neturėtų užimti jokios institucijos vadovo posto.

„Viliamės, kad Seimo nariai atsakingai įvertins gautą informaciją“,- teigia LPPS pirmininkė.

Kaip teigia Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Jagminas, L.Pernavas nesusikalbėjo ne tik su profesinėmis sąjungomis, jis negebėjo bendradarbiauti su kitomis institucijomis, net su Generaline prokuratūra.

„Dar 2017 metais tuometinis generalinis prokuroras Evaldas Pašilis informavo VRM, jog po policijos reformos pastebima pareigūnų, atliekančių ikiteisminius tyrimus, kvalifikacijos stoka, nes ilgametę patirtį turėję ikiteisminio tyrimo pareigūnai arba perėjo dirbti į apskričių vyriausiuosius policijos komisariatus, arba paliko tarnybą. Tuo metu tarnybą paliko virš 1500 patyrusių, kvalifikuotų pareigūnų“, – sakė V.Jagminas.

Taip pat profesinės sąjungos primena, kad Lietuvos policijai vadovaujant L.Pernavui darbo užmokesčio fondo lėšos buvo naudojamos kitoms reikmėms – prekių ir paslaugų pirkimui. Per 2016-2017 metus 12 mln. eurų iš sutaupytų darbo užmokesčio fondo lėšų panaudota kitoms reikmėms, nors esant ypatingai dideliems darbo krūviams priemokos už padidėjusį krūvį pareigūnams nebuvo mokamos. Netinkamą darbo užmokesčio fondo lėšų naudojimą tada įvertino ir VRM.

Pasak VAITĮPS pirmininko, L.Pernavo, būnant Generaliniu komisaru, naudojimasis tarnybine padėtimi badė akis, jis leido sau vykti į galimai abejotinas komandiruotes, mokytis ir net sportuoti su asmeniniu treneriu už valstybės pinigus.

„O savo kadencijos pabaigoje Linas Pernavas nusprendė susidoroti su policijoje veikiančiomis profesinėmis sąjungomis, paralyžiuodamas jų veiklą per nario mokesčio blokavimą. Tokios grubios veiklos Lietuvos istorijoje nėra buvę“,- prisimena R. Katinienė.

L. Soščekienė įsitikinusi – Specialiųjų tyrimų tarnyba nusipelnė, kad jai vadovautų kompetentingas ir modernus vadovas. „Profesinės sąjungos nuomone, Linas Pernavas negali užimti tokių svarbių pareigų. Lietuvos policija iki šiol jaučia neigiamus padarinius, kuriuos lėmė, kaip teigiama prezidentūros pranešime, Lino Pernavo darbai, kurie kalba patys už save. Deja, pareigūnai tuos darbus mato visiškai kitoje šviesoje nei prezidentūra ir visiškai nesupranta tokio prezidento pasirinkimo“,- apgailestavo LTPF vadovė.

Kreipimasis į Seimo narius – ČIA

2023-05-08
LTPF informacija

Susiję straipsniai

Naujausi straipsniai
Load More